İdam gelsin mi?

İdamın gelmesini istiyor musunuz ?

• İstiyorum.

Oy: 7 33,3%
  • İstemiyorum.

Oy: 9 42,9%
  • Kararsızım.

Oy: 5 23,8%

• Oy verenlerin toplamı
    21
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10 saniyede öleceklerine, ecelleri gelene kadar çürüsünler hapishanede.
Hele FETÖ, vatan hainleri...
Bizden iyi yaşayanlar var hapiste. Hapis bir ceza yöntemi değil.
Çoğu ülkenin yaptığı olay; Tecavüzcülerin cinsel organının kesilmesi, hırsızların elinin kesilmesi tarzı cezalar bence idamdan daha iyidir. Allah'tan başka kimsenin can almaya hakkı yoktur. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz fakat dediğim cezalar getirilsin. Ülkemizin durumunu biliyorsunuz. Tacizci, tecavüzcü kaynıyor. 1-2 yıl bile yatmıyorlar. Veya evlendirip cezasız kurtuluyorlar. Bunlar varken bu ülkede hapis sistemi hiçbir şey. Adamlar korkmuyor bile bu yüzden. Hapis cezası göz korkutmuyor artık. Kes bakalım bunları yapanın elini, kolunu, organını bak bakalım bir daha yapabiliyor mu? Bunu görenlerde korkacak geri çekilecek. Adalet yok ki ülkede.

Hırsızlık yapan bir adam idam edilmemeli zaten. Boşluktaki ülkwlerde bile böyle bir şey yoktur.

Bizden iyi yaşayanlar var hapiste. Hapis bir ceza yöntemi değil.
Çoğu ülkenin yaptığı olay; Tecavüzcülerin cinsel organının kesilmesi, hırsızların elinin kesilmesi tarzı cezalar bence idamdan daha iyidir. Allah'tan başka kimsenin can almaya hakkı yoktur. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz fakat dediğim cezalar getirilsin. Ülkemizin durumunu biliyorsunuz. Tacizci, tecavüzcü kaynıyor. 1-2 yıl bile yatmıyorlar. Veya evlendirip cezasız kurtuluyorlar. Bunlar varken bu ülkede hapis sistemi hiçbir şey. Adamlar korkmuyor bile bu yüzden. Hapis cezası göz korkutmuyor artık. Kes bakalım bunları yapanın elini, kolunu, organını bak bakalım bir daha yapabiliyor mu? Bunu görenlerde korkacak geri çekilecek. Adalet yok ki ülkede.
Allah'tan başka kimsenin de organ, kol, bacak almaya hakkı yoktur. Sen mi verdin o bacağıda alıyorsun derler adama. Ne işlerse işlesin. Burası Osmanlı değil. Gelişmiş ülkeler gibi cezaevine girip cezası neyse yatar.

Hapisteki çoğu kişi rahat yaşıyor, evet ama bu FETÖ'den içeri girenlerin her günü cehennem merak etme.

Kulağa saçma gelebilir, ancak kimsenin idam edilmeyeceği taktirde idam cezası gelmeli. İnsanlar hapis yatmayı küçümsüyorlar. Halbuki müebbet boyu hapis cezasının idamdan çok daha ağır bir ceza olduğunun anlaşılması lazım. Ancak böyle bir durumun yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini düşündüğümüzde, "caydırıcı" olarak idam cezası gayet uygun gibi geliyor bana.

Allah'tan başka kimsenin de organ, kol, bacak almaya hakkı yoktur. Sen mi verdin o bacağıda alıyorsun derler adama. Ne işlerse işlesin. Burası Osmanlı değil. Gelişmiş ülkeler gibi cezaevine girip cezası neyse yatar.

Hapisteki çoğu kişi rahat yaşıyor, evet ama bu FETÖ'den içeri girenlerin her günü cehennem merak etme.

Can almaktan iyidir. Hapis hayatını her ne kadar bilmesem de o hapis bunları yapanın gözünü gram korkutmuyor. O yüzden hapis cezasından daha ağır şeylere ihtiyacımız var.
Olay sadece FETÖ ile alakalı değil. Ülkemizde sadece FETÖ suçu yok.

Bence vatan hainlerine vücutlarında felç gibi durumlara yol açmayacak kadar işkence edilmeli. Acı çeksinler.

Can almaktan iyidir. Hapis hayatını her ne kadar bilmesem de o hapis bunları yapanın gözünü gram korkutmuyor. O yüzden hapis cezasından daha ağır şeylere ihtiyacımız var.
Olay sadece FETÖ ile alakalı değil. Ülkemizde sadece FETÖ suçu yok.
Yav kardeşim bana hikaye anlatma. 1500 yıllarını mı yaşıyoruz? Yok hırsızlık yapmış, sağ eliyle çalmış, sağ elini keseceğiz. Bu nasıl hukuk ülkesi, gelişmişlik belirtesi? Can almaktan iyidir deyip lafı dolaştırıyorsun birde. Ben zaten idam edilsin demedim ki, can almaktan iyidir diyorsun.

Konuyu başlatan geri zihniyetli arkadaşım, bu ülkeye idam gelirse IŞID'den farkımız kalmaz emin ol, mahallenin atarlı gençleri bir süre sonra ellerinde satırlarla kafa kesip kendi kendilerine adaleti sağlamaya çalışırlar. Bu ülkede bu kadar çok zihniyette insan varken nelerin olabileceğini tahmin edebilirsiniz. Konu kilitlenmeli yoksa sayfalar dolusu tartışmalar olacak :D

Kendi fikrimi söylüyorum ben burada. İyi madem hapis cezası ver. Sonra neden ortalık tacizci, tecavüzcü dolanıyor diye söylenip duralım. Dediğimi okumuyorsun sanırım. Adamların gözü korkmuyor ki. 2 ay sonra serbest kalıyorlar. Benim demek istediğim hapis cezasından daha ağır şeylerin gelmesi. Ülke de hukuk adalet mi var ki bana hukuktan bahsediyorsun? Lafı falan dolaştırdığım yok. İdam cezası gelsin mi? anketine de İstiyorum diye işaretledim.
İyi de sen nasıl bir zihniyetsin? Adamlar 2 ay sonra salınıyor diye idam getirilmesi mi gerek yoksa baştakiler yüzünden mi 2 ay sonra salınıyor? Hakimler zaten kimlerin elinde, insanlara kim cesaret veriyor da böyle oluyor? Süper logic yani böyle zihniyetle devam edin :eek:

İdam cezası 2000 yılından beri var olsa yüzlerce kişi suçsuz yere idam edilirdi. Sadece Ergenekon'da onlarca kişiyi vatan haini diye yargılamadılar mı? Gün gelir devran döner kimin hain kimin tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'ni savunduğu anlaşılır. Pratikte her zaman sıkıntı çıkaracak bir ceza sistemidir idam. Ayrıca insan hakları ihlalidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı