Azeri Genç Kadın Zorla Evlendirilecek, Sonra Idam Edilecek

Ayasofya hikayelerinin bitmesinin ardından, gerçek dünyamıza dönelim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şeriatın olduğu ülkelerin rezilliği. Yönetenler kendileri her türlü pisliği yapar, milleti idama sürükler bir yerlerinden uydurdukları kanunlar ile. Kuran ve islam ile alakası olmayan bir yönetim biçimidir.

Bu dünyaya Tanrı'nın karışmadığını anlaması gerek artık şu insanların. Bu dünyada herkes kendine müslüman-hristiyan-yahudi. Herkesin dini kendine. Bunu artık kafasına sokmalı şu dünyadaki insanlar. Tanrı adına hüküm koymayı kesmeli insanlar.
İran'da şeriat yok onlar dini kafalarına göre yaşıyorlar mezhepleri de farklı yani bu yaptıklarına hiç şaşırmadım.

İran'ın hala medeniyet yolunda kat etmesi gereken yollar var. İdam çoğu ülkede kaldırılmışken hala İran'da uygulanması üzücü.

Demokrasi laiklik İslam'a karşıdır yiğenim gericiliktir yiğenim ecdadımızdan ders alın yiğenim(!)

Arkadaşlar şeriat Allah'ın kanunudur. Fakat şeriat ile yönetilen ülkelerde bu kanunlar değil nedense hep kendi kanunları uygulanıyor. Kadın kendini koruyor, na musunu koruyor. İdam cezası alıyor. Bakire diye idam yasak ve zorla güya zina olmasın diye sahte bir nikah kıyılıp bekaretini alacaklar. Allah'ın huzurunda kıyılan imam nikâhı kadın veya erkeğin rızası olmazsa geçersizdir. Bunları Allah'a havale ediyorum. Allah'ım böyle bir şeyi affetmez.

İnsanlar gerçekten nasıl böyle kararlar veriyor anlamıyorum. Bunun dini yanını geçtim, bir insan olarak, bir birey olarak nasıl böyle şeylerin olmasına izin veriliyor gerçekten hani kafam almıyor. Bizim ülkemizin de bunlardan aşağı kalır yanı kalmayacak sanırım. Bir kadına tecavüz edip buna karşı ceza almayan insanlar var. Neymiş kısa giyinmiş. Neymiş apartmanda evine erkek alıyormuş. Neymiş, 50-60 yaşındaki adam kız kısa giyindiği için rahatsız oluyormuş. Daima kadınlara bu gözle bakacak insanlar olacak. Bir insanın hayatını karartıyorlar, üstüne yaşadığı travmanın haddi hesabı yok. Neyse benim yazmak istediklerim, anlatmaya çalıştıklarımın tümünü sığdıramam buraya. Umarım, bu ülkeler akıllanır. Gerçi böyle bir şeyin olacağını sanmam. Belli bir din üzerinden kendi dinlerini uyduruyorlar. Sonra neymiş "ben müslümanım yav." Her türlü pisliği yapın sonra ben müslümanım. Üzüldüğüm o ülkede yaşayanlar değil. Üzüldüğüm şey haklı olan insanlara yapılanlar. Umarım bizim insanlarımız da bu hale gelmeden bilinçlenir, o cahil kesimden kurtuluruz. Gerçekten bu ülkeyi seviyoruz, kendi b*kunda boğulan bir ülkeye dönüşmeyiz umarım. Herkese iyi hafta sonları.

Arkadaşlar şeriat Allah'ın kanunudur. Fakat şeriat ile yönetilen ülkelerde bu kanunlar değil nedense hep kendi kanunları uygulanıyor. Kadın kendini koruyor, na musunu koruyor. İdam cezası alıyor. Bakire diye idam yasak ve zorla güya zina olmasın diye sahte bir nikah kıyılıp bekaretini alacaklar. Allah'ın huzurunda kıyılan imam nikâhı kadın veya erkeğin rızası olmazsa geçersizdir. Bunları Allah'a havale ediyorum. Allah'ım böyle bir şeyi affetmez.
Günümüzde hiç bir ülke şeriatı düzgün uygulayamazken Türkiye Cumhuriyeti devleti şeriatla yönetilsin diyenlere birşey anlatamazsın.

Nasıl bir ilahi dinmiş ki, 1400 yıldır insanlar bir türlü düzgün anlayamamış, devlet yönetiminde düzgün uygulayamamış. Emeviler şeriat değildi, arabistan şeriat değil, iran şeriat değil, o mu? O hiç değil...

Hangisi "gerçek islam" peki? Osmanlı mı bir tek? Acaba Osmanlı'nın devamı bir ülkede yaşadığın ve aynı din anlayışıyla yetiştiğin için sana öyle geliyor olabilir mi?

Bak Suudi Arabistan hakkında ne yazıyor:
Saudi arabia is an absolute monarchy. however, according to the basic law of saudi arabia adopted by royal decree in 1992, the king must comply with sharia (ıslamic law) and the quran, while the quran and the sunnah (the traditions of muhammad) are declared to be the country's constitution
kaynak: gerhard robbers (2007). encyclopedia of world constitutions, volume 1. p. 791

Türkçesi: Suudi Arabistan bir mutlak monarşidir. Ancak Suudi Arabistan anayasasına göre kral, kurana ve şeriata uymak zorundadır. Anayasa da kuran ve peygamberin sünnetlerinden oluşur.

Kendine şeriat diyen ülkeye beyimiz çıkıp "onlar şeriat dehilll" demeyi kendinde hak görüyor. He kardeşim he. Şeriat değil. Senin anladığın din anlayışıyla yönetilmediği için şeriat olmuyor. Gerçek İslam onların ki değil, seninki. Böyle tatmin olmaya devam edin.

Konu hakkında diyeceğim tek şey kadınlar tanrıya taptıklarını düşünürken erkeklerin kurduğu egemenliğin kölesi oldular. Bu olaylar ne ki taşlanmak mı dersin, yakılmak mı dersin... Söylenecek çok söz varda ceza yemeyelim.

Son düzenleme:
Hocam zaten Allah'tan korkan böyle bir şey yapmaz. Ben islam devletiyim diyorsun. Her şeyin sahibi, her şeyi gören ve duyan Allah'tır diyorsun. Peki her şeyi gören Allah bunların yaptığını görmeyecek mi? Bahsedilen zebaniler bunları cehenneme atmayacak mı? Böyle simsarlar olduğu sürece islam dininin yayılması zorlaşıyor. Elhamdülillah müslümanım ama böyle simsarlardan nefret ediyorum. Cennet annelerin ayakları altındadır diyen, en önemli insan kim diye sorulduğunda 3 kere annendir diyen, 4 kız çocuğu babası bir peygamberin ümmeti olan böyle bir şey yapamaz. Rızası olmadığı halde kadınlara nikah kıyanlar bizden olamazlar. Lanet olsun böyle simsarlar. Başka diyeceğim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı