İdarelik sistem önerisi

Mini PC'nin anakartının bozuk olduğundan emin misiniz?
BIOS geliyor mu?

Bence o bilgisayarda bir sorun yok. MBR/EFI uyumsuzluğu gibi bir durum olmuştur. Bende de 3. nesil bir shuttle mini PC var. Android ve GNU/Linux tabanlı dağıtımlar EFI modda kuruluyor ama Windows'u EFI ile açamıyor. Sadece MBR modda açılıyor Windows.
Düzgün bir formatla kurtarılır.
İsterseniz yardımcı da olurum o konuda.

Bilgisayarı açtığımda yükleniyor deyip BIOS'a gitmeyle başladı yakinimdaki bilgisayarcı ya götürdüm format atılması gerekiyor dendi 150 TL istedi. Eve getirdim açtım sorun aynı şekilde yine devam etti BIOS'u atlıyorum açılıyor 5 dk sonra donma yapıp tekrar kapatmak zorunda kalıyordum. Tanıdık birine denk geldik oda bayağı bir baktı şu an hatırlamıyorum ama basit bir sorunu olduğunu söylemişti 400 TL istedi. Bir umutla aldım ertesi günü yine aynı sorun oldu adam tekrar aldı baktı anakartinda sorun vardır çok yüksek maliyet çıkar hiç uğraşma dedi o gün bugündür bıraktım uğraşmayı. Araştırıyorum iyi bir bilgisayarciya götüreceğim tekrar inat :) yeriniz mı var sizin?

Bilgisayarı açtığımda yükleniyor deyip BIOS'a gitmeyle başladı yakinimdaki bilgisayarcı ya götürdüm format atılması gerekiyor dendi 150 TL istedi. Eve getirdim açtım sorun aynı şekilde yine devam etti BIOS'u atlıyorum açılıyor 5 dk sonra donma yapıp tekrar kapatmak zorunda kalıyordum. Tanıdık birine denk geldik oda bayağı bir baktı şu an hatırlamıyorum ama basit bir sorunu olduğunu söylemişti 400 TL istedi. Bir umutla aldım ertesi günü yine aynı sorun oldu adam tekrar aldı baktı anakartinda sorun vardır çok yüksek maliyet çıkar hiç uğraşma dedi o gün bugündür bıraktım uğraşmayı. Araştırıyorum iyi bir bilgisayarciya götüreceğim tekrar inat :) yeriniz mı var sizin?
Hayır, ben esnaf değilim. Ücret falan almam. Elimden gelirse sorunu çözmeye yardım edebilirim.

Takıldığında mavi ekran vs herhangi bir hata alıyor musun?
Biraz daha detaylı anlatma şansın var mı ?
400 TL alan bey efendi ne işlem yapmış merak ettim açıkçası.
@İzmirkartali size ayrıca teşekkür ederim efendim.

Yemin ediyorum yazık lan. Şu dünyanın şu insanların haline bak. Herkes para derdine düşmüş. Konu sahibi adına ben utanıyorum ve üzülüyorum. Ulan ne yaptın da o kadar para alıyorsun? Cahilliğin kötü sonuçları diyeyim sadece. Masum insanları kandırmakta bu milletin üzerine yok.

@nslhn455, kardeşim merak ettiğin her şeyi, sorun yaşadığın her zaman bu foruma sor. Buradaki kimse senden ücret almaz, gönüllü olarak bir çoğumuz yardım için burada. Format dediğiniz şey 15 dakikanızı alabilecek ve herkesin yapabileceği bir işlem mesela. Ama bahsettiğiniz herif 150 TL almış hiç yok yere. Cihazınızın sorununu detaylıca aktarın, çözüm yolu arayalım bari. Bilgisayarda bir parça bozuldu diye hemen değişime gitmeyin derim.

İnanın bana sizin adınıza çok üzüldüm. Hele ki şu para sıkıntısı içerisinde. Geçmiş olsun diyorum.

Takıldığında mavi ekran vs herhangi bir hata alıyor musun?
Biraz daha detaylı anlatma şansın var mı ?
400 TL alan bey efendi ne işlem yapmış merak ettim açıkçası.
@İzmirkartali size ayrıca teşekkür ederim efendim.
Evet bilgisayarı açtıktan bı 5 dk sonra ekran donuyor hicbiri aktif olmuyor fare klavye vs mavi ekran hatasına geçtiği de oluyordu. Bazen öylece kalıyor ben kapatmak zorunda kalıyorum. Yarın tekrar bir açayım inanın öğün bugündür maziye gömdüm 😀 o beyefendiye saygılar 🙈 hocam bilgisayardan çok anlamıyorum inanın baya oldu unuttum ne sorunu vardı. Watsapta bulabilirsem yazdıklarından bakayım 🙏

Teşekkür ederim hocam. Sevinirim. Zaten bir PC tamircisi aramaktayım sağlam biryer. Size de sorun olmazsa sevinirim bakarsanız
Rica ederim. Umarım ve inanıyorum ki anakart sağlamdır. Değilse anakart tamiri için İzmir'de gerekli ekipman Çankaya'da sayılı tamircide var.
İsterseniz önce SSD'yi takıp MBR modda bir format deneyin. Sonuç alamazsanız profilinizden iletişim için beni etiketleyerek yazın.

Yemin ediyorum yazık lan. Şu dünyanın şu insanların haline bak. Herkes para derdine düşmüş. Konu sahibi adına ben utanıyorum ve üzülüyorum. Ulan ne yaptın da o kadar para alıyorsun? Cahilliğin kötü sonuçları diyeyim sadece. Masum insanları kandırmakta bu milletin üzerine yok.

@nslhn455, kardeşim merak ettiğin her şeyi, sorun yaşadığın her zaman bu foruma sor. Buradaki kimse senden ücret almaz, gönüllü olarak birçoğumuz yardım için burada. Format dediğiniz şey 15 dakikanızı alabilecek ve herkesin yapabileceği bir işlem mesela. Ama bahsettiğiniz herif 150 TL almış hiç yok yere. Cihazınızın sorununu detaylıca aktarın, çözüm yolu arayalım bari. Bilgisayarda bir parça bozuldu diye hemen değişime gitmeyin derim.

İnanın bana sizin adınıza çok üzüldüm. Hele ki şu para sıkıntısı içerisinde. Geçmiş olsun diyorum.

Aynen öyle 400 TL alan kişi üstelik tanıdık ahbap ve inanın o süreçte KPSS için de video dinlemem gerekiyordu çok zor durumdaydim. Helal etmiyorum tabii ki ikisine de sırf tekrar bozulmasın diye vermiştim 150'yi de dediğiniz gibi çok basit bir islem. Ben her şeyi bilmek zorunda değilim teknik bilgi bu bilgisayarın ne sebepten kapandığını bilemem ama insanların gerçekten karşısındakini adefersiniz salak durumuna düşürüp direkt para gözüyle bakmaları çok garip nasıl çağa geldik anlamadim. Desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim hocam. Yok sağ olsun tecnopata yazdım çok kez ancak bilgisayarciya götürmek şart olmuştu hocam mecbur kötüsüne denk geldik🙏

Evet bilgisayarı açtıktan bir 5 dk sonra ekran donuyor hicbiri aktif olmuyor fare klavye vs mavi ekran hatasına geçtiği de oluyordu. Bazen öylece kalıyor ben kapatmak zorunda kalıyorum. Yarın tekrar bir açayım inanın öğün bugündür maziye gömdüm 😀 o beyefendiye saygılar 🙈 hocam bilgisayardan çok anlamıyorum inanın bayağı oldu unuttum ne sorunu vardı. WhatsApp'ta bulabilirsem yazdıklarından bakayım 🙏

Eğer mavi ekran verdiyse minidump dosyaları oluşmuştur PC'yi açtığınızda dosyaları forumda paylaşırsanız sorunu daha kolay teşhis edebilir bu konuda uzman kişiler.

Yıl olmuş 2022 hala 10 dakikalık format için 150 TL ücret isteyen kendine bilgisayarcı diyen yüzsüzler var. Ülkemizde o para için 1.5 gün çalışan insanlar var bir de. Sonra bilgisayarcılara hakaret edince hakaret etti oluyor yazık cidden.

Yeni konular

Geri
Yukarı