İdarelik sistem önerisi

Rica ederim. Umarım ve inanıyorum ki anakart sağlamdır. Değilse anakart tamiri için İzmir'de gerekli ekipman çankaya'da sayılı tamircide var.
İsterseniz önce SSD'yi takıp MBR modda bir format deneyin. Sonuç alamazsanız profilinizden iletişim için beni etiketleyerek yazın.

Hocam şimdi yarın tekrar acacagim. Hiç açılmazsa ne yapmam lazım? Bir de MBR modda format ne demek ve nasıl yapmam gerekiyor size zahmet açıklarsanız cook yabancıyım 🙏

Yıl olmuş 2022 hala 10 dakikalık format için 150 TL ücret isteyen kendine bilgisayarcı diyen yüzsüzler var. Ülkemizde o para için 1.5 gün çalışan insanlar var bir de. Sonra bilgisayarcılara hakaret edince hakaret etti oluyor yazık cidden.

Bunu tam olarak böyle düşünmemek lazım aslında.
Sonuçta orada dükkan açıp belirli maliyetlere katlanıyor.
Kimse zorla format attırmıyor.
Ama değeri 150 TL mi bunu tartışabiliriz.

Hocam formatın ne maliyeti olacak sanki dönerci işletiyor et maliyeti, baharat maliyeti, sebze maliyeti mi yapıyor adam bir flash bellek alıyor içine beleşten indirdiği ISO dosyasını aynı zamanda beleşten yüklediği Rufus ile kuruyor. Sonra 150 TL komik.

Minidump dosyaları nasıl açacağım?

Detaylı bilgiyi bu konudan öğrenebilirsiniz.

BIOS sorunlu dediler format atıp BIOS ayarlarını duzeltecegiz dediler. 150 bana da çok geldi ama iyi olsun sorun çıkarmasın diye kabul etmiştim. İsinizi temiz yaptıktan sonra her yerden para gelir bu net ve tartisilmaz. Ancak bu işini iyi yapmayanlar üzgünüm haketmiyor bu parayı vallahi de haketmiyor.

Detaylı bilgiyi bu konudan öğrenebilirsiniz.

Ben bunu yaptım birkaç yeri kırmızı cikti. Paylaştım buraya attım birkaç kişi diskte hata gözüküyor deyince SSD almıştım.

Hocam şimdi yarın tekrar acacagim. Hiç açılmazsa ne yapmam lazım? Bir de MBR modda format ne demek ve nasıl yapmam gerekiyor size zahmet açıklarsanız cook yabancıyım 🙏
BIOS'da MBR/CSM/Legacy... Bunlardan hangisi varsa onu açıyoruz.
USB bellek veya SD kart varsa Windows ISO dosyasını Rufus programı ile CSM modunda yazdırıyoruz.
Bilgisayarı o USB ile başlatıyoruz.
Disk seçimi gelince tüm bölümleri silip temiz bir format atıyoruz.

Format için bir USB belleğe ihtiyacınız olacak. Sadece format/temiz kurulum için şu rehberi bırakayım.

BIOS ayarlarını düzelteceklermiş.. Hahaha. Hiç açılmıyorsa bu videoyu izlemenizi öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güç düğmesine bastığınızda tepki gelmiyorsa güç kaynağında problem olabilir. Bunların sebebi basit bir şey bile olabilir. BIOS sıfırlamak için videodaki işlem yerine oradaki minik pili söküp 10 dakika sonra tekrar takabilirsiniz. Maddi durumunuz gereği direkt yenisini almanız taraftarı değilim pek. Veya hiç bilgim yok uğraşamam ben diyorsanız ucuz yollu bir şeyler bakın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayar çalışıyorsa ve ekrana görüntü gelmiyorsa bu videoyu izlemekte fayda var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı