(Iddia) Assassin's Creed Shadows'un ana karakterlerinin ikisi de LGBT'li

@bayview, sürekli aynı oyunu yapıyor ki aynı oyunu yapıyor diyoruz. Yalan mı? Bunu inkar edebilir misiniz? Tabii ki de edemezsiniz. Fanboy olmanın hiçbir mantığı yok. Şu firmaları, babanızın firmasıymış gibi savunmayı bırakın artık.

Güzel kullanıcı, sıradan üçüncü dünya ülkesi diyorsun, brown diyorsun. Daha önemli problemleriniz var "sizin" diyorsun. Muhtemelen sen de Türk'sün. Kendi vatandaşlarına yazıyorsun bunları, başka hiçbir ülkeden kişi bu yorumuna bakmayacak. Hatta böyle bir nevi aşağılayıcı yorumların var diye çoğu insan da göz ardı eder seni, söyleyeyim. Yazmak istediğin kendi vatandaşına da ulaşamazsın belli bir süre sonra.

Ve ne "brown" "brown" deyip tutturuyorsun habire? Yok öyle bir şey. Öğrenmişsin bir yerden "brown" diye Türkçesini bile kullanmıyorsun. Varsa eğer böyle bir gerçek kaynak söyle bari biz de öğrenelim.

Bir de sırf Ubisoft diye ve sana göre şu üsttekiler olduğumuz için oturup laf söyleyemeyecek miyiz? Ubisoft gırtlağımıza ne akıtsa veya başka bir firma, sırf "brown" ve "sıradan üçüncü dünya ülkesi vatandaşı" olduğumuz için kabul mu edeceğiz? Siyahi adamlar bile bunu normal bulmuyor senin şu yorumun mantıksız.

Kusura bakma da senin daha önemli problemlerin var. Takmışsın kafayı Ubisoft'a, sana ne akıtsa çok güzel, çok güzel deyip duruyorsun. Tamam diğerlerinden farklı yorum yapıyorsun ama tamamen tek bir firmayı savunuyorsun oradan para alıyormuş gibi. Baydı artık bu kadar savunman.

Ve LGBT ne demiyoruz senin verdiğin örnekteki gibi. Eski Japonya'da rastgele siyahi bir uşağın buna alet edilmesi veya efsanevi samuray olması saçmalıktır. Ve özellikle o siyahi uşağın da eş cinsel olduğuna dair bir bilgi yok. Kafalarına göre yapıyorlar bunu. Tıpkı uşağı samuray yaptıkları gibi bunu da kafalarına göre yapıyorlar.

Bunlar tamamen bilinçli tercihler ve sinir bozucu tercihler.

Eğer sen bu sana akıtılan saçmalığı kabul ediyorsan, boğazından akan "shitfest" tadında tercihleri seviyorsan keyifle oyna.
Okuduğunuz anlama probleminiz mi var hocam? Yazıda lgbt'yi nerede savunmuşum?

Keşke bir Türk forumunda Türkçe yazsan neyse boşver Arthur & Dutch gay ship'i yapan biri ile tartışamam.

Boş verin bunu. Aklını Gay Ship ile bozmuş.
straight demek heteroseksüel demek yanı sıradan erkek. daha bunu bile bilmiyorsun gelmiş ingilizce yazmış diyorsun.

Okuduğunuz anlama probleminiz mi var hocam? Yazıda LGBT'yi nerede savunmuşum?

Straight demek heteroseksüel demek yanı sıradan erkek. Daha bunu bile bilmiyorsun gelmiş İngilizce yazmış diyorsun.

Birader durup dururken LGBT olmasına kızanlara tepki gösterip normal bir şeymiş gibi davranmışsın üstüne yetmemiş Arthur'a biseksüel demişsin madem diyorsun kaynak falan at çünkü ilk defa senden duyuyorum.

Okuduğunuz anlama probleminiz mi var hocam? Yazıda lgbt'yi nerede savunmuşum?

straight demek heteroseksüel demek yanı sıradan erkek. daha bunu bile bilmiyorsun gelmiş ingilizce yazmış diyorsun.
"aaağbii LGBT ne yahu!" yazdın diye LGBT ne vesaire demiyoruz dedim. LGBT'yi savunuyorsun demedim. Yazdığımı anlamamışsın. Ubisoft'u savunuyorsun onunla karıştırdın.

Burada savunduğun şey sadece Ubisoft. LGBT savunuyorsun vesaire demedim kısacası yani. Nereden çıkardın onu? Seni gidi "brown" ve "sıradan üçüncü dünya ülkesi" vatandaşı :D

@bayview, sürekli aynı oyunu yapıyor ki aynı oyunu yapıyor diyoruz. Yalan mı? Bunu inkar edebilir misiniz? Tabii ki de edemezsiniz. Fanboy olmanın hiçbir mantığı yok. Şu firmaları, babanızın firmasıymış gibi savunmayı bırakın artık.
Her bir oyunu birbirinden başka. Bunu Far Cry başlıklarının birinde yazmıştım. Aynı şekil Watch Dogs serisi de The Division da Ghost Recon vs hepsi kendi içlerinde bile farklı oyunlara sahip. Siz nüanslara dikkat edemediğinizde ve genelin ağzıyla "Ubisoft hep aynı oyunu yapıyor ağğbii" dediğinizde bu gerçeklik ile uyuşmuyor maalesef.

"aaağbii LGBT ne yahu!" yazdın diye LGBT ne vesaire demiyoruz dedim. LGBT'yi savunuyorsun demedim. Yazdığımı anlamamışsın. Ubisoft'u savunuyorsun onunla karıştırdın.

Burada savunduğun şey sadece Ubisoft. LGBT savunuyorsun vesaire demedim kısacası yani. Nereden çıkardın onu? Seni gidi "brown" ve "sıradan üçüncü dünya ülkesi" vatandaşı :D
Ben Türk değilim. Brown sayılmam. Ubisoft'u da savunmadım. Sadece böyle şeylere fazla takılmak anormallik. Bana kalırsa da lgbt mental illness. İddia olduğu için bir şey diyemem dedim. İronik kısım burada "Ubisoft"un bunu yapması, Rockstar yapınca pek problem etmiyorlar. Galiba oynadıkları oyunu pek anlayamıyorlar.

Ben Türk değilim. Brown sayılmam. Ubisoft'u da savunmadım. Sadece böyle şeylere fazla takılmak anormallik. Bana kalırsa da lgbt mental illness. İddia olduğu için bir şey diyemem dedim. İronik kısım burada "Ubisoft"un bunu yapması, Rockstar yapınca pek problem etmiyorlar. Galiba oynadıkları oyunu pek anlayamıyorlar.
Hocam Türk olmayabilirsin ama niye Türk forumundaki Türklere kendi dilleri olan Türkçeyi kullanarak "brown" deyip ve "sıradan üçüncü dünya ülkesi" vatandaşı diyerek ve sizin başka önemli dertleriniz var diyerek fikrinin dikkate alınmasını bekliyorsun?

Hem ülkeyi ve vatandaşını küçük görüyorsun hem de hiçbir kaynakta doğru düzgün geçmeyen "brown" diyerek genelleme yapıyorsun.

Burası da oyun haberleri bölümü. Burada ne konuşulacak başka yani? Böyle absürt bir şeyi konuşmayacağız da ne konuşacağız? Aşağılayıcı bir üslup kullanıyorsun o tanımlamaları kullanarak.

Hem karşındakine böyle diyorsun hem de seni dikkate almasını bekliyorsun. Sıradan bir üçüncü dünya ülkesinin vatandaşıysak ve değersizsek sana göre ki bunu ima ettiğini düşünüyorum, niye buraya fikrini yazıyorsun o halde? Git Reddit gibi yabancı forumlarda belirt fikrini. Orada da zaten bunun absürt olduğu tartışılıyor sürekli.

Bu elemanlar 100 yıl önce siyahilere yapmadıklarını bırakmamışlar şimdi son 5 yıldır özür diliyorlar. Yahu arkadaş özür dileme yolu her oyuna her filme diziye siyahi koymak mı? Bıktık arkadaş her oyunda siyahilerden. Bu shadows u da oynarsam sadece Japon kız ile oynarım.

Birader durup dururken LGBT olmasına kızanlara tepki gösterip normal bir şeymiş gibi davranmışsın üstüne yetmemiş Arthur'a bir şeyksüel demişsin madem diyorsun kaynak falan at çünkü ilk defa senden duyuyorum.

Spoiler!

Arthur'un oyun boyunca patron hakkında diğerlerine yakınması, mızmızlığı... "i have a plan" abisi bunu ölüme terk ediyor ama aşkı için hala umut besleyebiliyor. Whiny olmayı asla bırakmıyor. Dutch ile olan ilişkisi ve oyunun hikayesi her şeyi anlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı