[İddia] Hogwarts Legacy Türkiye'de satılmayacak!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kaynak kodlarında var zaten kendi sayfamda da paylaştım reklam olmasın diye(imza) burada paylaşmayacağım ama size durum bu.
Bu kaynak kodları herkese açıktır. Girip kendinizde bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• harry.jpg
    harry.jpg
    147,9 KB · Görüntüleme: 90
İlk duyrulduğunda siteden bildirimler için abone olmuştum birde masaüstü fotoğrafı verdilerdi. Şimdi de yayınlamayacaklarmış.

Üzücü bir durum tabi neden olduğunu yakında açıklarlar diye tahmin ediyorum.

Bu iki oyunun Türkiye'de yasaklanması için bir sebep yok. Steam zaten Rusya ve Beyaz Rusya'da yasaklı, Arjantin gibi kur bazında oyun fiyatlarının ucuz olduğu ülkelere de çıkartılmışlar. Açıkçası Activision'ın yerel fiyatlandırmasını kaldırması ve bu haber Türkiye'deki oyuncular için bir takım saçma gelişmelerin olduğunu gösteriyor.

Bu iki oyunun Türkiye'de yasaklanması için bir sebep yok. Steam zaten Rusya ve Beyaz Rusya'da yasaklı, Arjantin gibi kur bazında oyun fiyatlarının ucuz olduğu ülkelere de çıkartılmışlar. Açıkçası Activision'ın yerel fiyatlandırmasını kaldırması ve bu haber Türkiye'deki oyuncular için bir takım saçma gelişmelerin olduğunu gösteriyor.
Redditte politik sebeplerden dolayı olduğunu yazmışlar.

Sonra da diyorlar ki Türkçe dilinin gelmemesi politik değil yok firmalar yüzünden şöyle böyle. Kafalar pırıl pırıl 0 km :D

Oyunun ülkemizde ön siparişe açılacağı söylendi ancak neden bizde banladıklarını söylemediler.

1661585499815.png

Satışa eğer VPN olayları yüzünden çıkmıyorsa saçmalığın daniskasi bu senin problemin kardeşim benim değil ben oyunumu almak istiyorum.

Satışa eğer VPN olayları yüzünden çıkmıyorsa saçmalığın daniskasi bu senin problemin kardeşim benim değil ben oyunumu almak istiyorum.
Bence 2 seçenek var: İlki dengesiz ekonomimiz yüzünden oyunu uygun fiyattan çıkarıp sonradan zamlayarak müşteri ve para kaybetmek istemiyorlar. Ya da ikincisi Türkiye-Rusya ilişkilerinden ötürü siyasi bir tepki koyuyorlar. Her iki türlü de Türkiye'deki oyuncular için zor ve üzücü bir durum.

Bence 2 seçenek var: İlki dengesiz ekonomimiz yüzünden oyunu uygun fiyattan çıkarıp sonradan zamlayarak müşteri ve para kaybetmek istemiyorlar. Ya da ikincisi Türkiye-Rusya ilişkilerinden ötürü siyasi bir tepki koyuyorlar. Her iki türlü de Türkiye'deki oyuncular için zor ve üzücü bir durum.
Kesinlikle. Bizim bir suçumuz yok ama işte.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı