İdeal kilo nasıl anlaşılır?

sxmax

Decapat
Tam 4 aydır spor yapıyorum ve artık vücudum şekil almaya başladı. Ancak kafama takılan bir sorun var boyum 181 kilom 94, ilk başlarda göğüs sarkıklığım vardı ancak göğüs antrenmanlarım sayesinde bu sarkıklığı azaltmayı başardım ama bu zamandan sonra şekil almayacakmış gibi hissediyorum. Aynı şekilde kilodan dolayı göbeğim de var ve bu konuda karar veremedim.

Muhasebeci olduğum için işim gereği masa başı çalışıyorum ve öğle yemeğinde ne yersem o bana kalıyor gibi bir şey çünkü hareket edemiyorum diyebilirim. Durum böyle olunca da kilo veremiyorum, sizce kilo vermeye mi odaklanmalıyım yoksa antrenmanlarıma devam edip vücudun şekil almasını mı beklemeliyim?

Bu arada kreatin ve protein tozu da kullanıyorum.

75 kiloda canavar gibi olursun. 181 boy 75 kilo birçok kişinin isteyeceği bir oran. 192 olan ben dahil. İşin bodybuilding kısmını bilmiyorum.

75 kiloda canavar gibi olursun. 181 boy 75 kilo birçok kişinin isteyeceği bir oran. 192 olan ben dahil. İşin bodybuilding kısmını bilmiyorum.
Basit hesaplama sitelerine göre de 75-80 arası olmalıyım ancak o kilolarda da yapacağım kastan ziyade halk dilinde "zargana" olurum gibi :D Aslında 85 kilo gibi bir şeylere düşmem iyi olabilir diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı