İdeal Kilo

Dağılın derken? Senin boyun fena değil fakat kilon kötü, eğer kas yüzünden o kiloda değilsen. Eğer sırf köbek ve yağ yüzünden o kiloya ulaşmışsan geçmiş olsun...

Dağılın derken? Senin boyun fena değil fakat kilon kötü, eğer kas yüzünden o kiloda değilsen. Eğer sırf köbek ve yağ yüzünden o kiloya ulaşmışsan geçmiş olsun...

Dağılın derken, espri anlamında söyledim :) Dış görünüşe pek önem vermem ben. Yani insanların karakterleri daha önemli benim için, çirkin bir kız cümleleriyle gözümde en güzel kadına bile dönüşebilir.

Tabii bunlar kilomu savunmam anlamına gelmiyor. Elbette kilo vermem gerek. Fakat çok önemsemem.

Ya nasıl allah aşkına. Herkes öyle der "dış güzellik önemli değil benim için, iç güzelliğe önem veririm" :D

img-jennifer-lopez-on-the-floor-biyikli-kiz-versiyon613.jpg

Bı kızın iç güzelliği iyi. Dış güzellik önemli değil ya senin için, git çıkma teklif et bakayım... :D

Dış güzellik önemlidir!

Ya nasıl allah aşkına. Herkes öyle der "dış güzellik önemli değil benim için, iç güzelliğe önem veririm" :D

img-jennifer-lopez-on-the-floor-biyikli-kiz-versiyon613.jpg

Bı kızın iç güzelliği iyi. Dış güzellik önemli değil ya senin için, git çıkma teklif et bakayım... :D

Dış güzellik önemlidir!

Anlatmak istediğimi tam anlatamadım sanırım, iç güzellik ayrı bir konu. Bir insanın iyi biri olması ile seni kendisine aşık edebilecek özellikleri barındırması çok farklıdır mesela.

Diyelim ki güzeller güzeli bir kıza teklif ettin. Çok güzel her neyse, oturdunuz ama o kadar sadece oturuyorsunuz. Dış çekirdeğiniz dışında paylaşabileceğiniz şeyler gündelik meselelerden ileri gidemez. Bu berbat bir şey şuan içinde bulunduğun düşünce yüzünden örneğin bugün çok yanlış evlilikler oluyor ve 3 ay sürüyor hatta bazıları bir hafta.

Aşk çok farklıdır, bir insanı görüp ona hayran kalmak cinsel duygulardan öteye gidemez. Aşk, bir birini tanımaktır. Yukarıda resmini attığın kıza aşık olmamı söylemen de aslında sana kendimi anlatamadığımın en iyi göstergesi mesela.

İnan bana aşk ve sevgi konusu birini sadece resmiyle tanıtıp, ''Buna aşık olabilir misin ?'' diye sormaktan çok çok daha derin bir konu. Beni yanlış anlamayacağını umuyorum.

Anlatmak istediğimi tam anlatamadım sanırım, iç güzellik ayrı bir konu. Bir insanın iyi biri olması ile seni kendisine aşık edebilecek özellikleri barındırması çok farklıdır mesela.

Diyelim ki güzeller güzeli bir kıza teklif ettin. Çok güzel her neyse, oturdunuz ama o kadar sadece oturuyorsunuz. Dış çekirdeğiniz dışında paylaşabileceğiniz şeyler gündelik meselelerden ileri gidemez. Bu berbat bir şey şuan içinde bulunduğun düşünce yüzünden örneğin bugün çok yanlış evlilikler oluyor ve 3 ay sürüyor hatta bazıları bir hafta.

Aşk çok farklıdır, bir insanı görüp ona hayran kalmak cinsel duygulardan öteye gidemez. Aşk, bir birini tanımaktır. Yukarıda resmini attığın kıza aşık olmamı söylemen de aslında sana kendimi anlatamadığımın en iyi göstergesi mesela.

İnan bana aşk ve sevgi konusu birini sadece resmiyle tanıtıp, ''Buna aşık olabilir misin ?'' diye sormaktan çok çok daha derin bir konu. Beni yanlış anlamayacağını umuyorum.

Emrah, şimdi arkadaş diyor ki, ben iç güzelliğe önem veririm. Ama dışa da biraz bakarım diyor. Yani kıvırıyor :) Sen de üstüne gidiyorsun. Tabi ki iç güzellik bir yere kadar.

Kaan Arslan kardeşim ben seni anladım. Mesela ben de 19 yaşındayım boy 180'lerde. Kilom da stabil 119 :D. Kısaca ben de dış görünüşüme önem vermem. Her erkek gibi güzele bakarım fakat onları güzelliğiyle değerlendirmem diğerlerine nazaran. Misal mavi gözlü, sarışın, selvi boylu bir kız var. Sen bu kızı çekici buluyosun (herkes bulur bu da laf) ama bu kızı yakından tanıdığında ortaya cicişler tarzı bir kız çıkıyor. Bu çeşit kızlarla değil yan yana durmak göz göze gelmem. Kaan kardeşim de bunu demek istediğini zannediyorum. Hemşerim olan Merhum Aşık Veyselin lafıyla bitiriyorum "Güzelliğin beş para etmez, bu bendeki aşk olmasa".

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı