İdeal telefon şarj etme nasıl yapılır?

Krino6

Hectopat
Merhaba 1 hafta önce Samsung Galaxy A51 marka telefon satın almıştım. Telefonumu sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Telefonumun şarjını %30'un altına düşmeden en fazla %85 olacak şekilde günde bir kez şarj ediyorum(telefonun hızlı şarj modu var). Bunun telefona herhangi bir zararı var mı? İnternetten birkaç farklı bir siteden okumuştum bunu telefonun şarjını tamamen %100 yapıp %100'de tutmak yarardan çok zararı varmış. Bataryanın ömrü biraz daha hızlı azalırmış diye okumuştum. Bu ne kadar doğrudur. İdeal şarj etme nasıl yapılır?

%40-%80 en iadeali sende buna yakın yapıyorsun. Tabi gün içinde bununla uğraşılamayacağı için %20-%100 günlük kullanımda uygun bir değer. Acelen yoksa hızlı şarjı kapatabilirsin batarya ömrü biraz daha uzar. Galaxy A32 kullanıyorum, hızlı şarjı kapattığımda sadece 15 dakika fark ediyor.

%20'den aşağı indirmemeye çalış. Şarj olurken kullanma, tam doldurmadan da şarjdan çıkarma.

Böyle böyle birkaç gün dayanırsın zaten. Herkes telefonunu ilk aldığında böyle dikkatli kullanır, bir süre sonra "amaaaaaan" diyip bırakıyor. :)

%20'den aşağı indirmemeye çalış. Şarj olurken kullanma, tam doldurmadan da şarjdan çıkarma.

Böyle böyle birkaç gün dayanırsın zaten. Herkes telefonunu ilk aldığında böyle dikkatli kullanır, bir süre sonra "amaaaaaan" diyip bırakıyor. :)
Şarjda kullanmadan kastın oyun oynamak vs. mi, yoksa tamamen mi? Çünkü bildiğim kadarıyla arama yapmak, mesajlaşmak vs. ısınmaya çok bir etkisi olduğu için bunların bir zararı yok diye biliyorum.

Şarjda kullanmadan kastın oyun oynamak vs. mi, yoksa tamamen mi? Çünkü bildiğim kadarıyla arama yapmak, mesajlaşmak vs. ısınmaya çok bir etkisi olduğu için bunların bir zararı yok diye biliyorum.

Şarjda 1 saatden fazla kullanma, şarjda oyun asla oynama(pubgm, Minecraft, codm tarzı oyunlardan bahsediyorum)
Onun dışında elinden geldiğince %20-%80 arasında tutmaya çalış, ama tutamasanda sorun değil.

Geri
Yukarı