Sıfır telefon ideal şarj aralığı

Öyle bir durum söz konusu değil. Hele özellikle günümüzde ancak giriş sınıf telefonlarda böyle sıkıntılar görürsünüz. Kaldı ki T80 ile Galaxy A70 arasındaki teknoloji farkına da baktığınızda fark edersiniz. İçiniz rahat olsun.
Bu kabul görmüş bir bilgi değil mi?
Oyun oynamak zararlı, hele şarjda iken oyun oynamak ekstra ekstra ısınmaya sebep olduğu için iyice zararlı.
Kullandığın marka sana genel bir kanı sunmaz o markanın bataryası ile alakalı bir durum onda öyle oldu diye her markaya yorman saçmalık.
Her markaya yormaktan ziyade, şarja iken kullanmak hele hele oyun oynamak aşırı ısınmadan dolayı çok zararlı diye biliyorum.
20-80 arası ideal diyorlardı fakat telefonu %100 şarj etmemem gerektiği çok saçma geliyor bana. Sadece %20'nin altına düşürmemeye bakıyorum şarjını ve şarjdayken kullanmıyorum.
Katılıyorum ama 100% yapmadan 70 gibi çekmek de daha normal ve sağlıklı olan değil mi?

Bu kabul görmüş bir bilgi değil mi?
Oyun oynamak zararlı, hele şarjda iken oyun oynamak ekstra ekstra ısınmaya sebep olduğu için iyice zararlı.
Hocam aldığınız telefonla rahat rahat oyun oynayamayacaksanız, şarjdayken bir bakıp çıkamayacaksanız hatta tam tersi ciddi diyorum şarjdayken oyun oynayamayacaksanız ne manası var? Keyfini çıkartın A70 her açıdan güçlü bir telefon. Şarj aralığıymış, şarjda kullanmamakmış, bu kadar gerilmeyin. T80 zaten kalitesiz bir telefondu. Siz şarjda kullansanız da kullanmasanız da her an elinizde kalma ihtimali olan plastik yığınıydı. Rahat olun, keyfinize bakın.

%100 şarj olması daha mantıklı gibi. %50 altına düşürmemeye çalış.

2020 Mart başında aldığım bir Galaxy A70 telefonum var.
Şarj aralığı olarak genelde yüzde 35-70 veya yüzde 40-70 veya yüzde 40-80 aralığını kullandım neredeyse bir yıldır.
Eğer işim yoksa, imkan varsa şarjda iken hiç kullanmadım telefonu. Ve soğuk bir zeminde ısınmadan şarj olmasına özen gösterdim.
Telefon normal kullanımında da hiç oyun oynamadım.
Hala ilk günkü gibi gidiyor telefonun şarjı vs.
Siz şu an bir sıfır telefon alsanız, şarj aralığı tercihi olarak vs. nasıl kullanırdınız?
Telefonun şarjı tam bitmeden şarj etmelisin ama tam bitmeye yakın olmalı. Mesela %10. Şarj ederken %80'de bırakmalısın. Açıkçası ben de bu kurallara uymuyorum. Hatta bazı telefonlarda şarj %80 olunca şarj etmeme özelliği var.

Hocam aldığınız telefonla rahat rahat oyun oynayamayacaksanız, şarjdayken bir bakıp çıkamayacaksanız hatta tam tersi ciddi diyorum şarjdayken oyun oynayamayacaksanız ne manası var? Keyfini çıkartın A70 her açıdan güçlü bir telefon. Şarj aralığıymış, şarjda kullanmamakmış, bu kadar gerilmeyin. T80 zaten kalitesiz bir telefondu. Siz şarjda kullansanız da kullanmasanız da her an elinizde kalma ihtimali olan plastik yığınıydı. Rahat olun, keyfinize bakın.
Şarj olurken kullanmam gerekiyorsa eğer şarjdan çekip işimi halledip geri takıyorum.
69-70 olduğu gibi çekiyorum şarjdan.
Özelikle bekliyorum 80'i geçmesin diye.
Isınmasın diye elimden gelen çabayı gösteriyorum. T80 ile çok kötü anılarım var. Yine aynısı olmasın diye korkuyorum. Çok şükür hiçbir sıkıntı yok çok şükür.

Kendi şarj cihazıyla şarj ettim ve %15'in altına indirmemeye özen gösterdim. Kimi zaman %80 kimi zaman tam doldurdum. Telefon A3 2017. Pil sağlığım bu şekilde.
Screenshot_20210127-120618_AccuBattery.jpg

%15'in altına inmemek, uzun vadeli sorunsuzluk demek, en azından deneyimlerim o yönde.

Şarj olurken kullanmam gerekiyorsa eğer şarjdan çekip işimi halledip geri takıyorum.
Isınmasın diye elimden gelen çabayı gösteriyorum. T80 ile çok kötü anılarım var. Yine aynısı olmasın diye korkuyorum. Çok şükür hiçbir sıkıntı yok çok şükür.
T80 ile kötü anısı olmayan yok sanırsam :D Arkadaş evde şarj ediyordu, 2 saatlik okul yolunda şarjı bitiyordu. A70de böyle olacağını sanmam. Tabii hepsinin belirli bir ömrü var ancak kullanmayacaksak niye aldık bu telefonları?

Hocam rahat olun. İçiniz rahat şekilde o telefonu kullanamadıktan sonra ne anlamı var? %80'miş %40'mış takılmayın bu kadar. Ben telefonlarımı yıllardır öyle kullanırım, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Önemli olan almışken kalitelisini almak ki sizinki de işte oldukça kaliteli. %100 olsun %1'e kadar düşsün. Hepsinin belirli bir ömrü var ama bu ömrü rahat ve iyi bir şekilde kullanmayacaksanız ne manası var? Batarya ömrü konusunda çok sıkıntı yaratmayacaktır size. Aldığınız T80 modelinin dandikliği o.

T80 ile kötü anısı olmayan yok sanırsam :D Arkadaş evde şarj ediyordu, 2 saatlik okul yolunda şarjı bitiyordu. A70de böyle olacağını sanmam. Tabii hepsinin belirli bir ömrü var ancak kullanmayacaksak niye aldık bu telefonları?
Ya tabi orası öyle de. Şimdi ben öğrenciyim, telefon fiyatları malum. Bozulursa aileme yük olmaktan utanıyorum korkuyorum. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum bu hususta.
Hocam rahat olun. İçiniz rahat şekilde o telefonu kullanamadıktan sonra ne anlamı var? %80'miş %40'mış takılmayın bu kadar. Ben telefonlarımı yıllardır öyle kullanırım, hiçbir sıkıntı yaşamadım. Önemli olan almışken kalitelisini almak ki sizinki de işte oldukça kaliteli. %100 olsun %1'e kadar düşsün. Hepsinin belirli bir ömrü var ama bu ömrü rahat ve iyi bir şekilde kullanmayacaksanız ne manası var? Batarya ömrü konusunda çok sıkıntı yaratmayacaktır size. Aldığınız T80 modelinin dandikliği o.
Almışken kalitelisini almak sözünüzü çok önemsiyorum.
Gerçekten de A70 kaliteli bir telefondur değil mi?

Geri
Yukarı