Ideapad 300 Wi-Fi kartını görmüyor

xbea

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bir yakınımın bilgisayarını söktüm anakartını ve termal macun yeniledim, fan temizliği yaptım. Ancak sorun şu ki bilgisayarı tekrar topladığımda Wi-Fi kartını görmüyordu. Bende önce Wi-Fi kartının anten kablolarını söküp yerlerini değiştirerek taktım yine çalışmadı, sonra Wi-Fi kartını söküp taktım yine çalışmadı en son çare format attım yine çalışmadı. Nerede hata yapmış olabilirim? Wi-Fi kartında fiziksel tek bir hasar yok aynı şekilde giriş yerinde de yok. Yardımcı olursanız minnettar kalırım saygılar...

Denedik hocam ancak işe yaramadı ne yazık ki...

Sürücüyle alakalı bir sorun olabileceğini sanmıyorum.
Ama yine de sürücüleri güncellemeyi deneyin.
Başka bir laptopta deneme şansınız varsa deneyin.
Bigisayarın anakartını yeniledim demişsiniz anakart için başka bir sürücü varsa onları da güncelleyin.
Bapladığınız yuvaya toz dolmuş olabilir tekrardan temizliyebilirsiniz.
Kartı topraklamayı deneyin.

Sürücüyle alakalı bir sorun olabileceğini sanmıyorum.
Ama yine de sürücüleri güncellemeyi deneyin.
Başka bir laptopta deneme şansınız varsa deneyin.
Bigisayarın anakartını yeniledim demişsiniz anakart için başka bir sürücü varsa onları da güncelleyin.
Bapladığınız yuvaya toz dolmuş olabilir tekrardan temizliyebilirsiniz.
Kartı topraklamayı deneyin.
Hocam başka cihazda deneme şansım yok ve aygıt yöneticisinden WiFi kartını görmediği için sürücü de kuramıyorum...
Toz olayı için temizledim ve içine hava üfledim ama ise yaramadı.
İhtimaller dahilinde anten kabloları tam oturmamış olabilir, Wi-Fi kartı slota tam oturmamış olabilir. Bunları tekrar kontrol edebilirsiniz.
Hocam denedim ama ise yaramadı. Tam oturduğuna eminim.

Hocam başka cihazda deneme şansım yok ve Aygıt Yöneticisi'nden Wi-Fi kartını görmediği için sürücü de kuramıyorum...
Toz olayı için temizledim ve içine hava üfledim ama ise yaramadı.

Hocam denedim ama ise yaramadı. Tam oturduğuna eminim.

Wi-Fi kartının olduğu yere ve Ankart'a focuslu bir fotoğraf rica edebilir miyim?

Wi-Fi kartının olduğu yere ve Ankart'a focuslu bir fotoğraf rica edebilir miyim?
Buyurun hocam:
20220510_231418.jpg

Dosya Ekleri

• 20220510_231418.jpg
    20220510_231418.jpg
    105,2 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı