Ideapad 315IML05 oyunlarda performans düşüşü

krtbngörkem

Centipat
Daha fazla  
Abi Lenovo laptop var; Intel i510210U işlemci var, 8 GB RAM, MX130 ekran kartı 2 GB, 256 GB m.2.SSD. Alalı 1 buçuk yıl oldu, tüm bakımları yaptırdım. Farming Simulator 19 oynuyorum, GTA 5, GTA 4, Zula, PUBG Mobile 70-80 FPS veriyordu, şimdi 30 FPS veriyor. GTA 5 ve GTA 4 hiç kasmıyordu 60 FPS'ti ama şimdi oyun çok kasıyor abi. Artık laptop satmam mı lazım? Artık oyunlarda FPS düşmeye mi başlıyor? Artık yeni sisteme mi geçmem lazım yavaş yavaş? Bir şey söyleyebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durumda aslında akla gelen çok fazla değişken var. Mesela problem ne zaman başladı?
  1. Termal macun değişimi yaptınız mı? Servise yaptırdınız mı?
  2. Problem termal macun değişiminden biraz sonra mı başladı?
  3. Termal macununuz ne kadar kaliteli bir termal macun?
  4. Sürücülerinizi düzenli olarak güncelliyor musunuz?
  5. Bu sorun sürücü güncellemesi sonrası mı oluştu?
  6. Cihazınızda eskiden kullanmayıp şimdi kullanmaya başladığınız bir uygulama var mı? Zira arkada sürekli kendini güncelleyen bir uygulama bu kasmaların sebebi olabilir.
  7. Cihazınız eskisine göre daha çok ısınıyor mu?
  8. Fan eskisine göre daha gürültülü mü çalışıyor?
Sorunu bir şekilde çözemezseniz ve içini hiç açmadıysanız garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz.

GPU sürücünü güncelle ve ısı değerlerini kontrol et. Ayrıcı Nvidia ile açtığına emin ol.
hepsini yaptım hepside acık

Bu durumda aslında akla gelen çok fazla değişken var. Mesela problem ne zaman başladı?
  1. Termal macun değişimi yaptınız mı? Servise yaptırdınız mı?
  2. Problem termal macun değişiminden biraz sonra mı başladı?
  3. Termal macununuz ne kadar kaliteli bir termal macun?
  4. Sürücülerinizi düzenli olarak güncelliyor musunuz?
  5. Bu sorun sürücü güncellemesi sonrası mı oluştu?
  6. Cihazınızda eskiden kullanmayıp şimdi kullanmaya başladığınız bir uygulama var mı? Zira arkada sürekli kendini güncelleyen bir uygulama bu kasmaların sebebi olabilir.
  7. Cihazınız eskisine göre daha çok ısınıyor mu?
  8. Fan eskisine göre daha gürültülü mü çalışıyor?
Sorunu bir şekilde çözemezseniz ve içini hiç açmadıysanız garantiye göndermeyi deneyebilirsiniz.
bilgisayarın tüm bakımları yapılı fan gürüntülü çalışmıyor oyuna giriyorum 5 dk sonra oyun fps düşüyor acayip bir şekilde acaba artık laptop oyun için yetmiyormu öyle düşünmeye başladım yeni sistememi gecmem lazım diye düşünüyorum

O zaman oyun aç ve MSI aracı ile değerleri göster.
değerler biraz iyi ama ekran kartımı 100 kullanıyor ram 70 farming simulatör 19 da işlemcimi 40 larda kullanıyor oyuna giriyorum 5 veya 10 dk sonra acayip bir şekilde kasmaya başlıyor win 10 22h2 kullanıyorum home soğutucu alsam nasıl olur iyimi yani kasarmı biraz ısınıyor laptop

Yeni konular

Geri
Yukarı