Oyunlarda Yaşanılan Performans Düşüşü

mbq2

Hectopat
Selam arkadaşlar, tam 11 ay önce Acer Nitro 5 modelinin Ryzen 5 2500U 560X 8 GB RAM'li modelini satın aldım. Her şey hoştu ama son 2 ayda sadece oynadığım oyunlara droplar girmeye başladı. Oynadığım oyunlar DotA 2 ve Minecraft zaten çok fazla bir sistem gereksinimi yok. Özellikle DotA'da 70 FPS'de iken bir anda 30 FPS'ye düşüyor 5 saniye sonra normal haline dönüp bu tekrarlanıyor zira aynı şekilde Minecraft'ta da aynısı oluyor. Bir arkadaşım RAM satın al dedi. Diğer arkadaşım Driver kur dedi. Radeon yazılımımı yükledim kullanılan ekran kartı Vega 8 diyor (Minecraft'ta oynayanlar bilir F3'e basınca sağda ekran kartınız yazar orada da aynı şekilde).Yanlış bilmiyorsam hatam varsa düzeltin RX560 daha iyi bir kart olması lazım. Bu sorunumu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben pek anlamam ancak drop girmesinin nedeni ısınması olabilir, sisteminizi temizlemeyi deneyin ve ya takviye yapın arkadaşınızın önerdiği gibi.
Sistemimi yükseltsem bir şey değişeceğini düşünmüyorum çünkü 2 ay önce yağ gibi oynuyordum oyunları
Sıcaklık değerlerine baktınız mı?
Hayır bakmadım nereden bakabilirim ? Sanki eskisinden daha fazla ısınıyor gibi geliyor bana.
Bu tür olaylar genellikle harddiskten kaynaklanır. Harddiskinize Harddisk Sentinel veya başka hdd programlarıyla bakıp sağlığını kontrol edermisiniz?
Baktım bütün noktalar yeşil çıktı sanırım harddiskim temiz.
Peki arkadaşlar Sistemimin kullanması gereken ekran kartı Vega 8 mi yoksa RX560 mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı