Ideapad 320 laptopın bataryası şişmiş

Enes1414

Hectopat
Merhaba,

Lenovo Ideapad 320 laptopımının bataryası şişmiş. Merak ettiğim birkaç soru var:
1-) Bataryayı çıkarmadan laptopı kullanmaya devam etsem ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
2-) Bataryayı çıkarıp şarj cihazı ile birlikte laptopı kullanmaya devam etsem bir sorunla karşılaşabilir miyim?
3-) Sizce ne yapmalıyım?

Merhaba,

Lenovo Ideapad 320 laptopımının bataryası şişmiş. Merak ettiğim birkaç soru var:
1-) Bataryayı çıkarmadan laptopı kullanmaya devam etsem ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim?
2-) Bataryayı çıkarıp şarj cihazı ile birlikte laptopı kullanmaya devam etsem bir sorunla karşılaşabilir miyim?
3-) Sizce ne yapmalıyım?
Çocukluk arkadaşımda da Lenovo Ideapad 320 laptop mevcuttu, onun da başta bataryası şişti çıkarmadan prize bağlı kullanmaya devam etti daha sonrasında laptop'u hiç açılmaz hale geldi. Laptopun içini açıp bataryasını söktüğümde çalıştı, uzun bir süredir de bataryasız, prize bağlı şekilde kullanmakta. Zararı nedir bilmiyorum fakat sende de arkadaşıma olduğu gibi batarya yüzünden hiç açılmamazlık yapabilir.

1) batarya patlayabilir riske girmemelisin. Patlarsa büyük problem olur.
2) ben eski laptopumu öyle kullanıyorum bir sorun yaşamadım ama pili çıkarıp kullanmaya başladığında bilgisayarı kapattıktan 5dk sonra falan fişi çek çünkü mavi ekran veriyor.
3) bilgisayarını aktif olarak kullanıyor veya dışarı çıkarıyorsan fiyatı pahalı değilse yeni bir pil alabilirsin.

Geri
Yukarı