Tulpar T7 19.3.1 laptopun bataryası şişmiş mi?

• Konuyu başlatan AfRu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 197

AfRu

Hectopat
Daha fazla  
20230305_163625.jpg

Öncelikle merhaba. Laptopumun bataryası 3 yıl kullanımdan sonra bu hale gelmiş. Geçen hafta RAM yükseltmesi yapacağım zaman alt kapağın batarya yüzünden hafif şiştiğini görmüştüm ama çok aldırış etmemiştim. Batarya çok mu şişmiş, az mı şişmiş gerçekten emin olamadım, o yüzden buraya sorma gereği duydum. Sizce bu bataryayı kullanmamda sakınca var mı, ne kadar daha kullanabilirim? Yoksa çıkarıp bataryasız mı kullanmalıyım? Bataryasız kullanımın laptop için kısa/uzun vadede ne gibi zararları olur, ve bu zararları akım korumalı prizle engelleyebilir miyim?

Laptop marka/modeli Monster/Tulpar T7 19.3.1. İnternetten teknik servise başvurup batarya değişimi talep etmeyi düşünüyorum, internette satılan laptop bataryaları çok uçuk fiyatlara satılıyor. Eğer değişim sağlamazlarsa internetten almayı düşünüyorum. Sizce internetten batarya almak ne kadar mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryayı bu şekilde kullanmanızı önermem. Bataryasız kullanmanız durumunda bilgisayar açıkken elektriğin gitmeyeceğinden emin olun. Çünkü Laptop'lar zarar görür bu durumdan. En kısa zamanda batarya değişimi yapın veya yaptırın.

Bataryayı bu şekilde kullanmanızı önermem. Bataryasız kullanmanız durumunda bilgisayar açıkken elektriğin gitmeyeceğinden emin olun. Çünkü Laptop'lar zarar görür bu durumdan. En kısa zamanda batarya değişimi yapın veya yaptırın.
Bataryayı laptoptan çıkardım az önce, şu an aklımdaki tek soru akım korumalı prizin işe yarayıp yaramayacağı. Çünkü oturduğum sitede rastgele zamanda elektrikler gidebiliyor, jeneratörse ayrı bir sorunlu. Bataryayı da tekrar takıp risk almak istemiyorum. Laptop'u da derslerim için sıklıkla kullanmak zorundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı