Ideapad Gaming 3-15ACH6 laptop M.2 SSD ilavesi nasıl yapılır?

Arkadaşlar notebooku açtım ve 2 tane M.2 2280 yuvası mevcut olduğunu gördüm. Umarım ilgili arkadaşlara yardımı dokunur. Fotoyu buraya yüklüyorum. Ayrıca 2 yuva da 1 TB M.2 desteğini sağlıyor bilginiz olsun.Eki Görüntüle 1308624

Aynı laptopa sahibim dün 970 EVO Plus SSD taktım görseldeki boşluğa iki adet sıkıntı var;
1- M.2 SSD vidası nerede bilmiyorum göremedim o yüzden arka kapak vidalarından birini SSD için kullandım.
2-SSD boştayken 50° ve yük altında kolayca 70'in üstüne çıkıyor. Oyun testi yapmadım henüz belki oyunlarda çok ısınmayabilir ama maalesef Samsung benchmark testinde durum böyle.
Size iki sorum olacak iki laptopta bulunan ilk SSD'nin üstünde yeşil hafif yapışkan yumuşak bir şey var arka kapakta bulunuyor bu thermal pad gibi bir şey mi? Bu ısınama sorunu için yapabileceğim uygun fiyatlı çözüm önerisi olan var mı?

Aynı laptopa sahibim dün 970 EVO Plus SSD taktım görseldeki boşluğa iki adet sıkıntı var;
1- M.2 SSD vidası nerede bilmiyorum göremedim o yüzden arka kapak vidalarından birini SSD için kullandım.
2-SSD boştayken 50° ve yük altında kolayca 70'in üstüne çıkıyor. Oyun testi yapmadım henüz belki oyunlarda çok ısınmayabilir ama maalesef Samsung benchmark testinde durum böyle.
Size iki sorum olacak iki laptopta bulunan ilk SSD'nin üstünde yeşil hafif yapışkan yumuşak bir şey var arka kapakta bulunuyor bu thermal pad gibi bir şey mi? Bu ısınama sorunu için yapabileceğim uygun fiyatlı çözüm önerisi olan var mı?
Termal ped dahil vida vs her şey ürünün kutusunda gelen bir adet poşetin içinde. İçerisinde istediğiniz şeyleri bulabilirsiniz eğer kutusunu çöpe atmadıysanız.

Sanırım köpüklerin arasındaydı ve annem haberim yokken kutunun içindeki kağıtlar harici kalan her şeyi çöpe atmaya karar vermiş. 😒 Thermal padi başka bir yerden alabilir miyim veya onun yerine başka bir şey var mı kullanabileceğim çünkü sıcaklık değerleri çok kötü yük altında hemen 70°in üstüne çıkıyor boşta 55°.

İyi günler aynı laptopa sahibim, 2 tbb SSD yükseltmesi ve 16 GB RAM yükseltmesi yapmayı düşünüyorum. 2 TB SSD olarak hangi modeli önerirsiniz. Laptop anakartının bir sınırı var mı? PCI-e 4.0 SSD almak gereksiz olur mu? Bir de laptopun içini açan arkadaşlar olmuş RAM'lar 8x8 şeklinde mi yoksa tek 16 GB şeklinde mi? Şimdiden teşekkürler.

NrCetinkaya başta olmak üzere deneyimlerini paylaşan arkadaşlara teşekkürler...
Burayı okuduktan sonra 3060'lı aynı laptop için Kingston SNV2S/2000G NV2 2280 2TB sipariş ettim. Umarım yarın takıp sonucunu buraya yazacağım.

Bence oldu.

Yukarıda da görüldüğü üzere:

RAM 16GB x 2
SSD 512GB + 2TB

şeklinde upgrade ettim. şimdilik her şey yolunda. tekrar teşekkürler herkese.r

Burayı okuduktan sonra 3060'lı aynı laptop için Kingston SNV2S/2000G NV2 2280 2TB sipariş ettim. Umarım yarın takıp sonucunu buraya yazacağım.

Bence oldu.

RAM 16GB x 2
SSD 512GB + 2TB

şeklinde upgrade ettim. şimdilik her şey yolunda. tekrar teşekkürler herkese.
ram slotta 8 gbx2 miydi yoksa tek 16 gb ram mi çıktı içerisinde acaba

Bence oldu.

RAM 16GB x 2
SSD 512GB + 2TB

şeklinde upgrade ettim. şimdilik her şey yolunda. tekrar teşekkürler herkese.
bende ayını şekilde 2 tb samsung 990 pro ssd taktım, ancak sistem üzerinde ssd gözüksede ssdye kopyalama yada yazmak istediğimde tanımlanamayan aygıt hatası alıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı