IdeaPad Gaming 3 82K100CMTX render için uygun mu?

Salih7158

Decipat
Makaleler
4
Daha fazla  
İşlemciniz çok yetersiz ve harici ekran kartınız bulunmuyor. 4500U ile render almak çok zorlar. UE5 için harici ekran kartı zorunlu sayılır. Bu sisteme pek yatırım yapmanızı tavsiye etmem işiniz render almak falansa. Gördüğüm kadarıyla NVMe bir M.2 SSD mevcut. RAM olarak kesinlikle yetersiz. RAM eklemek bile UE5 tarafında sizi pek kurtarmaz, Blender için de geçerli. 16 GB RAM yapmak belki biraz hızlandırır süreyi, eğer RAM doluyorsa. İlla ekleyeceğim RAM, olduğu kadar işimi görsün derseniz CPU-Z indirip Memory ve SPD sekmelerini atar mısınız?

Laptop bende değil. Laptop arkadaşın. Render yaparken çok zorlanıyor. RAM ve SSD yükseltirsem kurtarır mı diye sormuştu. Bende götürür ama fazla götürmeyeceğini bildiğim halde aklımda soru takılmasın diye sorayım dedim. Peki benim bilgisayarım render için uygun mudur? Markası:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K100CMTX Notebook

Laptop bende değil. Laptop arkadaşın. Render yaparken çok zorlanıyor. RAM ve SSD yükseltirsem kurtarır mı diye sormuştu. Bende götürür ama fazla götürmeyeceğini bildiğim halde aklımda soru takılmasın diye sorayım dedim. Peki benim bilgisayarım render için uygun mudur? Markası:

Lenovo IdeaPad Gaming 3 82K100CMTX Notebook

İşlemci ağırlıklı programlarda iş görür diğer modele göre. Eğer EU5 gibi uygulamalar kullanacaksanız 1650 tatmin etmez pek, Blender için de geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı