Ideapad Gaming 3 için RAM önerisi

abrahm valentin

Hectopat
Yer
Türkiye, Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4600H, GTX 1650
Merhabalar dizüstüm için RAM yükseltmesi yapmayı planlıyorum görev yöneticisinde 3200 MHz yazıyor. CPU-Z'deki Memory ve SPD kısımlarının ekran görüntüleri şöyle:

Ekran Alıntısık1.png

Ekran Alıntısık2.png

Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam aynı özelliklerde Laptobumuz var nasıl yükseltmeyi planlıyorsunuz
Hocam bildiğiniz alt kapağı açıp yeni RAM'i ikinci slota takarak yükseltmeyi planlıyorum.
Eğer hangi özellikleri arttırmak istiyorsunuz diye soruyorsanız sadece RAM ve birazcık depolama alanına ihtiyacım var.

Hocam bildiğiniz alt kapağı açıp yeni RAM'i ikinci slota takarak yükseltmeyi planlıyorum.
Eğer hangi özellikleri arttırmak istiyorsunuz diye soruyorsanız sadece RAM ve birazcık depolama alanına ihtiyacım var.
Laptop zarar görmez mi ? Birde tam emin değilim ama elinizdeki statik elektrik laptoba zarar verebilir diye duymuştum.

Laptop zarar görmez mi ? Birde tam emin değilim ama elinizdeki statik elektrik laptoba zarar verebilir diye duymuştum.
Hayır neden görsün ki? Yün kazağınızı ve yün çorabınızı halıya sürterken, aynı anda elinizle balonu okşayıp yün kasketiniz ile okşadığınız balona kafa atsanız bile RAM takarken birşey olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyorum.

Son düzenleme:
Hayır neden görsün ki? Yün kazağınızı ve yün çorabınızı halıya sürterken, aynı anda elinizle balonu okşayıp yün kasketiniz ile okşadığınız balona kafa atsanız bile RAM takarken birşey olma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyorum.
Hocam kusura bakmayın gene rahatsız ettiğim için peki ramı arttırdığınızda bana haber verebilir misiniz ?

Cihazın içinde Samsung RAM var. Türkiye'de satılmıyor satılan da kısıtlı ve sanırım garantisi ithalatçıya bağlı. Aynı özellikteki aşağıdaki RAM alınabilir.

Hocam benim cihazın içinde Kingston RAM var. Vantage uygulamasından bakilabiliyor markasına.

Yeni konular

Geri
Yukarı