Lenovo IdeaPad Gaming 3 RAM önerisi

Kronos51

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RTX3050 ekran kartına sahip 8 GB RAM'li Lenovo IdeaPad Gaming 3 marka laptopum var. Ben bu laptoptaki RAM boyutunu 8+8 olacak şekilde 16 GB yapmak istiyorum. Boşta ikinci bir RAM slotu mevcut fakat hangi RAM'i almam lazım, hangi RAM şu an takılı olan ile uyum sağlar bu konuda pek bilgi sahibi değilim. CL değeri, volt değeri, boyutu ve yazma hızı gibi özelliklere dikkat etmek gerekiyor deniyor. Fakat ben bilgi sahibi kişilerden kesin olarak öğrenmek istiyorum, alabileceğim uygun bir RAM varsa link paylaşabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür eder iyi sosyaller dilerim.

Dosya Ekleri

• Memory.PNG
    Memory.PNG
    13,2 KB · Görüntüleme: 21
  • SPD.PNG
    SPD.PNG
    15,4 KB · Görüntüleme: 21

Al çayını yudumla.
Teşekkür ederim, peki bunu alıp taktıktan sonra herhangi bir işlem yapmama gerek var mı? Yoksa takıp direk çalıştırayım mı?

Takıp direk çalıştır. Bir ram testi yaparsın başka bir şeye gerek yok
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takıp direk çalıştır. Bir ram testi yaparsın başka bir şeye gerek yok
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamamdır sağolun, son bir sorum olacak bir arkadaşım bazı ram lerin birbiriyle uyumlu çalışmayabileceğini söyledi bana. Bunu nasıl anlayabilirim peki uyumlu çalışıp çalışmadığını?

Tamamdır sağolun, son bir sorum olacak bir arkadaşım bazı ram lerin birbiriyle uyumlu çalışmayabileceğini söyledi bana. Bunu nasıl anlayabilirim peki uyumlu çalışıp çalışmadığını?
Senin laptoptaki ram markasıda micron çip bu da micron technology tüm özellikleri aynı yani çift kanal olacak uyumlu çalışıp fps kazanacaksın.

Senin laptoptaki ram markasıda micron çip bu da micron technology tüm özellikleri aynı yani çift kanal olacak uyumlu çalışıp fps kazanacaksın.
Anladım hocam sağolun zaman ayırıp ilgilendiğiniz için iyi forumlar dilerim

RAM yükseltmesini yaptım attığınız videodaki gibi testten de geçirdim ve herhangi bir hata almadım. Başta görev yöneticisinde hala 7.1 gb gözüküyodu fakat sistem yapılandırması kısmından "Bellek Üst Sınırı" nı kaldırınca 15.4 gb olarak gözüktü. Testte de 15724 olarak gözüküyor, ben burada neden tam 16 gözükmediğini anlayamadım? Görev yöneticisindeki olay bildiğim kadarıyla işlemci için ayrılan bir kısım var onu göstermiyor fakat test sonucunda niye eksik olabilir?

Son düzenleme:
Sorun yok bende de aynı görünüyor FPS artışı aldın mı?
FPS konusunda incelemedim fakat performans artışı alındı, oyunların yüklenme hızı arttı, donma yapan yerlerde ya tamamen yok oldu ya da 1 saniyeye falan düştü. Bu Channel kısmında 2x64 yazmasıyla Dual yazmasının farkını anlayamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı