Ideapad Gaming 3 laptopta mavi ekran hatası

ahmetcank_25

Centipat
Daha fazla  
BIOS'u sıfırladık. Format attık. SSD RAM ve ekran kartı taraması yaptık bir sorun çıkmadı. Ama ne sorunu tespit ettik ne de çözebildik. Oyun oynarken değil daha çok normal hafif 1-2 uygulama açık iken gerçekleşiyor.
Sistem özellikleri:

• Lenovo Ideapad Gaming 3 15arh05.
  • AMD Ryzen 7 4800H.
  • GTX 1650 Ti.
  • 512 GB SSD
  • 16 GB RAM

Minidump dosyaları.

sorunu çözene 200 lira ödeme yapılacaktır

Dosya değiştirmeye izin vermedi de atla diyerek attım.

Valla illallah ettirdi hocam.
Atla derseniz atmaz hocam, İlk başta system32 içindeki CI.dll dosyasını silin, silemezseniz bu adımları uygulayın.

CI. DLL Dosyasına sağ tıklayıp "özellikleri" seçiniz.
Açılan pencereden "güvenlik" ardından "gelişmişe" tıklayın
Açılan pencerede "izinler" kısmında "devam" yazan seçeneği tıklayınız.
Son olarak "Devralmayı Etkinleştir" seçeneğine tıklarsanız böyle bir sorun yaşanmaz.
Minidump Dosyasına sağ tıklayıp "özellikleri" seçiniz.
Açılan pencereden "güvenlik" ardından "gelişmişe" tıklayın.
Açılan pencerede "izinler" kısmında "devam" yazan seçeneği tıklayınız.
Son olarak "Devralmayı Etkinleştir" seçeneğine tıklarsanız böyle bir sorun yaşanmaz.

Ekran Görüntüsü (1).png

İzinler kısmında devam seçeneği yok.

BIOS'u sıfırladık. Format attık. SSD RAM ve ekran kartı taraması yaptık bir sorun çıkmadı. Ama ne sorunu tespit ettik ne de çözebildik. Oyun oynarken değil daha çok normal hafif 1-2 uygulama açık iken gerçekleşiyor.
Sistem özellikleri:

• Lenovo Ideapad Gaming 3 15arh05.
  • AMD Ryzen 7 4800H.
  • GTX 1650 Ti.
  • 512 GB SSD.
  • 16 GB RAM.

Minidump dosyaları.

Sorunu çözene 200 lira ödeme yapılacaktır.

Hocam sisteminizin icini açın islemci fan ekran karti yer oynamış mi bakin belki termal macununuz erişmiştir ısındığı için mavi ekran vermiştir ama ilk şunlari deneyin Denetim Masası güç seçenekleri oradan maximum islemci calismasini %85 yapin onu yaptığınız halde yine veriyorsa virüs programi yukleyin önerim alti malware bu 2 şeyi yapin once olmazsa üstteki dediklerime bakin.

Hocam sisteminizin icini açın islemci fan ekran karti yer oynamış mi bakin belki termal macununuz erişmiştir ısındığı için mavi ekran vermiştir ama ilk şunlari deneyin Denetim Masası güç seçenekleri oradan maximum islemci calismasini %85 yapin onu yaptığınız halde yine veriyorsa virüs programi yukleyin önerim alti malware bu 2 şeyi yapin once olmazsa üstteki dediklerime bakin.
Hocam stress testine soktum bi sıkıntı olmadı.Bide oyun oynarken çok ısınıyo ama mavi ekran vermiyo.

WhatsApp Image 2022-08-11 at 21.08.19.jpeg

Benim bildiğim kadarıyla oynamamış gibi ama bide siz bakın isterseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı