Ideapad Gaming 3 nasıl şarj edilmeli?

Çok uzun zamandır dizüstü bilgisayar kullanmıyordum, birkaç sebepten ötürü dizüstüne geri dönmek istedim ve eskiden kullandığım ve son derece memnun olduğum Lenovo Ideapad 100 model dizüstü bilgisayara dayanarak Lenovo Ideapad Gaming 3 satın aldım. Oldukça kaliteli Lenovo'dan son derece memnunum fakat bataryayı nasıl kullanmam gerektiğini bilmiyorum, uzun ömürlü olsun istiyorum. Yüzde kaçta şarja takmalıyım, masada iken hep şarjda kalsa taşımam gerektiğinde pilde kalsa diye düşünüyorum ben, bir de pil %100 değil iken oyun oynamayın diyorlardı sanki bu bilgi doğru mudur?

Şimdiden teşekkürler. :)

Hocam konunun üzerinden çok süre geçti biliyorum ama birkaç şey sormak istiyorum. Sorularım hala bilgisayardan memnun musunuz? Şu an pil sağlığınız kaç? Hangi kuralları uyguladınız pil sağlığını yüksek tutmak için? Bilgisayırın şarjı dizi falan izlerken kaç saat gidiyor ve son sorum bilgisayarın bataryası çıkarılabilir mi yoksa çıkmıyor mu şimdiden teşekkürler.

Hocam konunun üzerinden çok süre geçti biliyorum ama birkaç şey sormak istiyorum. Sorularım hala bilgisayardan memnun musunuz? Şu an pil sağlığınız kaç? Hangi kuralları uyguladınız pil sağlığını yüksek tutmak için? Bilgisayırın şarjı dizi falan izlerken kaç saat gidiyor ve son sorum bilgisayarın bataryası çıkarılabilir mi yoksa çıkmıyor mu şimdiden teşekkürler.
Hocam bende aynı modeli kullanmaktayım, bilgisayardan memnunum. Pil sağlığım 100. Oyun oynarken şarjda onun dışında çekiyorum şarjdan 2 hafta bir 20 seviyelerine kadar deşarj ediyorum. 2 saate yakın gidiyor hocam. Çıkmıyor batarya ayrıca.

Hocam bende aynı modeli kullanmaktayım, bilgisayardan memnunum. Pil sağlığım 100. oyun oynarken şarjda onun dışında çekiyorum şarjdan 2 hafta bir 20 seviyelerine kadar deşarj ediyorum. 2 saate yakın gidiyor hocam. Çıkmıyor batarya ayrıca.

Hocam bende sizinkine benzer yapıyorum. Yeni geldi PC 1 ay anca olmuştur. Benimki de şu an 3,5 saat falan gidiyor acaba pil sağlığına nereden bakılıyordu hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı