IdeaPad Gaming 3 "ntoskrnl.wrong.symbols.exe" hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Chyornyj

Kilopat
Daha fazla  
RAM
3200 Mhz Kingston DDR4 SO-DIMM 2x8
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro
Ekran kartı
RTX 3060
İşlemci
Ryzen 5600h
Öncelikle iyi akşamlar dilerim, forumda daha önce bu hatayı alan bir üyenin konusunda yazan önergileri takip edip DDU ile RTX 3060 ekran kartımın driverını kaldırıp tekrar yükledim, Memtest86 ile bellekleri kontrol ettim, 2 farklı ISO dosyasından bilgisayara 2 kere format atmış bulundum ve son olarak SSD kontrolünü sağladım. En son aşağıya OneDrive linkini attığım minidump dosyasının mavi ekran hatasını almaya başladım ve bir türlü çözemedim.
Yaklaşık bir haftadır uğraşıyorum ve beceremedim. Şimdiden buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler.

OneDrive Minidump

Varsa McAffe'yi kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın. Tekrar kurun.

Lenovo ile alakalı tüm sürücüleri güncelleyin.

Ekran kartı bozulmuş olabilir eğer DDU ile çözülmüyorsa. Furmark'a sokun sistemi.

Ayrıca Star Wars Battlefront'u kaldırın.

Varsa McAffe'yi kaldırın.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırın. Tekrar kurun.

Lenovo ile alakalı tüm sürücüleri güncelleyin.

Ekran kartı bozulmuş olabilir eğer DDU ile çözülmüyorsa. Furmark'a sokun sistemi.

Ayrıca Star Wars Battlefront'u kaldırın.
Ustam beni en iyi siz anlarsınız , Star Wars'ı kaldırmak zor olucak.

Battlefrontu kaldırmadan önce furmark testine soktum ve tamamladı , oyunu kaldırdıktan sonra tekrar soktum ve bu sefer donup kapandı direk.
İnternette gezinirken sıkıntı yaşamıyorum ama ekran kartına yük bindirince sıkıntılar başlıyor.

Şimdiye kadar 20'den fazla mavi ekran hatası almışımdır ve çoğu bir şekilde gitti fakat bundan kurtulamadım donanımsal dicem fakat bugün kesintisiz 45 dakika oynayabildim.

Cihazı servise gönderin. Lenovo BDH ile çalışıyor diye biliyorum servis bölümünde. Gayet başarılı bir firma Dell departmanı dışında.

Bu arada Battlefront'u kaldırmayadabilirsiniz. Çünkü onun çıkarttığı sorunu ekran kartı da tetiklemiş olabilir.

Hocam Lenovo servisi cidden dediğiniz gibi iyi , laptop yaklaşık 2 hafta önce servisden geldi anakart değişti .
Bir haftadır felan sıkıntı yoktu fakat ekran kartıyla alakalı donanımsal bir sorun diyorsanız tekrar göndereyim.

Geri
Yukarı