Ideapad Gaming 3 Ölü veya Takılmış Piksel

Bu Lenovo'larda meşhur mu ölü piksel? İki adet ThinkPad almıştım ikisinde de ölü piksel vardı ve birinde hoparlöründe belli ses tonlarında cızırtı yapıyordu. ThinkPad ben test yapılıyor sanırdım ki öyle değilmiş ince test yapmıyorlar çalıştı mı yazılımlarda OK yazdı mı tamam onlar için. İade ettim tabii iki bilgisayarı da.

Bu Lenovo'larda meşhur mu ölü piksel? İki adet Thinkpad almıştım ikisinde de ölü piksel vardı ve birinde hoparlöründe belli ses tonlarında cızırtı yapıyordu. Thinkpad ben test yapılıyor sanırdım ki öyle değilmiş ince test yapmıyorlar çalıştı mı yazılımlarda ok yazdı mı tamam onlar için. İade ettim tabii iki bilgisayarı da.

Son gunlerde forumda ben de gormeye başladım ozellikle İtopya'dan alinanlardan 2-3 tane gordum hocam.

@Berkant29 ben Hepsiburada iki farklı satıcıdan aldım bir modelde varsa rastlama olasılığı yüksekse satıcı fark etmez. Zaten çok uygun ve performanslı bilgisayarlar bazı şeyleri ucuz malzeme kullanıyorlar sanırım fiyatı düşürmek için. Oyun oynayacak adam profesyonellik çizim için daha pahalı bilgisayarlar var der iki şeyi çıkarır bir şeyi ekler öyle yapılıyor bu cihazlar bence. Ben de ThinkPad'in en ucuzu olan E serisi almıştım bu IdeaPad'de Legion değil maalesef ve bu yüzden sıkıntılar çıkma olasılığı yüksek. Yok kasayı full plastik yapmaları, ekran parlaklığı düşük olması, Wi-Fi ağı en güçlü yerine MediaTek gibi şeyleri takmaları gibi gibi örnek var ucuz olması için. Bizim ülkede pahalı olunca daha iyisini bekliyoruz cihazlardan bunlar yurt dışında çocuğuna alıp eğlenmesi veya bizim gibi geliri düşük ülkeler için üretiliyor. :)

@Mark III şurada yazılanları da bir okuyun derim

İade talebimize daha doğrusu sorunu anlattığımız Mail'e şu şekilde bir cevap göndermiş İtopya. Sizce inceleme için göndermek mantıklı mı yoksa direkt uğraşmadan iade mi etmeli? İnceleme için gönderirsek bu sefer de 15 günlük cayma hakkımızdan feragat etmiş sayılacağız muhtemelen.

Bu arada 12.999 TL'ye aldığım ürün an itibarıyla 17693 TL olmuş, iade edersem ciddi manada zarara girmiş olacağım. Çok kötü bir zaman dilimine denk geldi bu yaptığım alışveriş, tam dövizin hareketlendiği zaman. Ne yapsam bilemiyorum, çok ciddi kararsızlığa düşmüş durumdayım.

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvursam, muhtemelen en iyi ihtimalle 3 ay sonrasında bir karar verecekler ve o kararın lehimize mi aleyhimize mi olacağını bilemiyorum. Bu süre zarfında döviz daha da artarsa ve Tüketici Hakem Heyeti para iadesine hükmederse bu sefer daha büyük zararım olacak. Çok canım sıkıldı gerçekten.

Dosya Ekleri

• 9C4FD79C-F958-4052-81E8-A30F4B6DDE18.jpeg
    9C4FD79C-F958-4052-81E8-A30F4B6DDE18.jpeg
    70,6 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    226,8 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
İade talebimize daha doğrusu sorunu anlattığımız Mail'e şu şekilde bir cevap göndermiş İtopya. Sizce inceleme için göndermek mantıklı mı yoksa direkt uğraşmadan iade mi etmeli? İnceleme için gönderirsek bu sefer de 15 günlük cayma hakkımızdan feragat etmiş sayılacağız muhtemelen.

Bu arada 12.999 TL'ye aldığım ürün an itibarıyla 17693 TL olmuş, iade edersem ciddi manada zarara girmiş olacağım. Çok kötü bir zaman dilimine denk geldi bu yaptığım alışveriş, tam dövizin hareketlendiği zaman. Ne yapsam bilemiyorum, çok ciddi kararsızlığa düşmüş durumdayım.

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvursam, muhtemelen en iyi ihtimalle 3 ay sonrasında bir karar verecekler ve o kararın lehimize mi aleyhimize mi olacağını bilemiyorum. Bu süre zarfında döviz daha da artarsa ve Tüketici Hakem Heyeti para iadesine hükmederse bu sefer daha büyük zararım olacak. Çok canım sıkıldı gerçekten.

İtopya senden ürünü garantiye yollamanı istiyor.
Bence servise telefon açıp durumu anlatırsın, sürecin nasıl işlediğini, ne yapılacağını işlemleri sorarsın. Aklına yatarsa yollarsın direkt servise.
Bir daha İtopya'ya yolla o servise yollasın uzun hikaye gerek yok.
Ama Servis süreci aklına yatmazsa iade et.
Bence PC'de piksel dışında sorun yoksa, aldığın fiyata bakarak söylüyorum iade etmene gerek yok. Servis sürecini takip et derim.
O fiyata on numara PC

Son düzenleme:
Dün tüm günümü yediği yermiyor gibi bugün de öğlene kadar yine bu işle uğraştım. Artık bununla uğraşacak ne dermanım ne de sabrım var, ürünü iade etmeye karar verdim. Servis topa ortak olmuyor, itopya gönderin servise biz gönderelim diyor. Dert alacağıma 1-2 bin tl daha verip başka bir model almaya karar verdim. Sanıyorum ki son yaptığım değişim girişimim de sonuç vermeyecek.

Geri
Yukarı