Ideapad Gaming 3 oyunlarda kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11
Hocam vallahi aklıma başka sebep gelmiyor son olarak NVIDIA denetim masasındaki ayarları en iyi performans için ayarlamayı deneyebilirsiniz olmazsa ilk başta dediğim gibi bir oyun daha test edin hatta sıcaklık testi de yapın oyundayken mümkünse. Kaspersky gibi antivirüs indirebilirsiniz virüs olma ihtimali düşük olsa bile. Yoksa büyük ihtimal bilgisayarınızdaki parça hasarlıdır veya soğutma sisteminin soğutmasını engelleyen bir şey vardır sorun donanımsal gibi yani. :(

Hmm bilgisayarı vallaha daha 2 gün olmadı kutusundan çıkaralı virüslük bir şey olacağını hiç sanmıyorum dediğiniz gibi sıcaklık değerlerine bakayım doğru söylediniz R6 gibi bir oyunda ultrada sıkıntı çıkar mayan bilgisayar Valorant'ta FPS düşüklüğü PUBG de 60 50 70 arası gidip geliyor garip yani.

Öncelikler merhaba, sorunumu kısa ve öz anlatmam gerekirse şöyle bundan önce Ryzen 5 5600H, RTX 3060 olan bir laptop ile oynuyordum Lenovo markalı fakat ölü pixel olduğu için değişim talep ettim ve bana yeni serisi olan Lenovo'nun yine Ideapad Gaming 3 olan bu bilgisayarını verdiler.

İşlemcisi AMD değil fakat daha iyi bir işlemci olduğunu araştırarak gördüm diğer her şeyi zaten aynı ve yeni bir bilgisayar 2 gün önce elime geçti her zaman oynadığım oyunları indirmek istedim ve İtopya üzerinden aldığım için orada Windows 11 Pro deneme sürümü yüklediler. Ben de key satın alarak etkinleştirdim fakat şöyle bir sıkıntı var oyunlardaki performansı önceki laptopuma göre çok daha kötü. Valorant oynuyorum, PUBG oynuyorum Valorant'ta FPS değerlerim inanılmaz düşük 150 bazen 100'ün altına iniyor PUBG de zaten 60 70 arası alabiliyorum ve grafik kartım işlemcim bunlar olmasına rağmen 30.400 TL bir laptopta bunları yaşamam normal mi acaba? Bilgisayarda bir sorun mu var ya da Lenovo Vantage uygulamasından yapmam gereken ya da yüklemem gereken bir şeyi yüklemeyi mi unuttum? Kaçırdım ne sorarsanız cevaplar SS yollayabilirim bundan önceki laptopum daha iyiydi bunun donanımsal olarak daha iyi olmasına rağmen Windows sürümünden kaynaklı bir şey olabilir mi? Ya da ekran kartını kullanmıyor mu acaba oyunlarda Intel'in ekran kartını mı kullanıyor? 3060 yerine teşekkürler şimdiden.
Merhaba, aynı bilgisayarı almayı düşünüyorum. 27.999 TL'Ye geliyor. Yaşadığınız sorun devam ediyor mu? Tavsiye eder misiniz ürünü ?

Lenovo Ideapad Gaming 3 Dizüstü Bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i7-12700H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EUTX

Merhaba, aynı bilgisayarı almayı düşünüyorum. 27.999 TL'ye geliyor. Yaşadığınız sorun devam ediyor mu? Tavsiye eder misiniz ürünü?

Lenovo Ideapad Gaming 3 dizüstü bilgisayar, 15.6" FHD, Intel Core i7-12700H, 16 GB RAM, 1 TB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060 6 GB GDDR6, FreeDOS, 82S900EUTx.

Yalan söylemicem o kadar rahatsız oldumki daha dün satışını gerçekleştirdim ben önermiyorum belki benimkinde öyledir ama her markanın güzel modelleri var Ideapad öyle bir seri değil dandik paranız varsa Legion almanızı tavsiye ederim.

Yalan söylemicem o kadar rahatsız oldumki daha dün satışını gerçekleştirdim ben önermiyorum belki benimkinde öyledir ama her markanın güzel modelleri var Ideapad öyle bir seri değil dandik paranız varsa Legion almanızı tavsiye ederim.

Bildirim gelince konuyu hatırladım :D çözemediniz sorunu galiba hocam.

Yok vallaha sattım ya düzeltemedim kasa aldım kendime.
Öncelikle Hayırlı Olsun hocam, taşıma kolaylığından dolayı laptop arıyorum bende. Aslında kasa toplamak çok daha mantıklı. Bakalım artık bu modeli almayı düşünüyordum, sizin yaşadığınız sorunlardan sonra biraz geri plana attım. Lenovo Legion 5 82JU00EBTX modelini alabilirim belki çok kararsızım ya. Laptop pişmanlıktır :)

Öncelikle Hayırlı Olsun hocam, taşıma kolaylığından dolayı laptop arıyorum bende. Aslında kasa toplamak çok daha mantıklı. Bakalım artık bu modeli almayı düşünüyordum, sizin yaşadığınız sorunlardan sonra biraz geri plana attım. Lenovo Legion 5 82JU00EBTX modelini alabilirim belki çok kararsızım ya. Laptop pişmanlıktır :)
Hocam hevesinizi kırmak istemem vallaha kasa çok daha mantıklı ama legion alabiliyorsanız çok daha kaliteli çok daha iyi olur şuna katılıyorum laptop pişmanlıktır.

Geri
Yukarı