Çözüldü Ideapad Gaming 3 SSD slotu kaç tane?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kairox

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Ben Lenovo'nun IdeaPad Gaming 3 15IHU6 modeli var depolaması yetersiz geliyor. Yükseltmek istiyorum ama kaç tane slotu olduğunu bilmiyorum. Şu an içinde M.2 SSD takılı acaba 1 M.2 1SATA SSD yuvası mı var yoksa 2 tane M.2 yuvası mı var bilmiyorum. Desteğe bağlandığımda ise bana aşağıdaki görseli paylaştılar. Daha önce benim cihazdan olup da içini açan kirvem varsa yardımcı olursa sevinirim. Ona göre sipariş geçeceğim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-03-24 121501.png
    Ekran görüntüsü 2023-03-24 121501.png
    55,3 KB · Görüntüleme: 123
Çözüm
Eklediğiniz görsel bütün cevapları veriyor. Bir adet 2242 ve bir adet 2280 PCI-e M.2 slotu var. Bir adette 2.5inç slotu var. Aşağıda belirtilmiş "2.5inç veya 2280 slotlarından özel olarak biri kullanılabilir" şeklinde.
Hocam ben aldım 2242 modelinden 256 GB Samsung aldım, yardımcı olacaksa altta linki var.

Linki: Samsung MZ-ALQ2560 256 GB M.2 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu ürünü görmüştüm, 2. el ürünlermiş. Bunu bile bile mi aldınız? Aldığınızda kaç GB boş alan çıktı? Ucuz olmasından ötürü alabilirim, diğer türlü 512 GB 1700 küsur TL'ye M.2 2242 SSD var. Bu formunu bulmak zor. Ayrıca ikinci el olabilmesini geçtim, o kadar depolama muhtemelen yetmez. Ama başka çarem de yok gibi.

Bu ürünü görmüştüm, 2. el ürünlermiş. Bunu bile bile mi aldınız? Aldığınızda kaç GB boş alan çıktı? Ucuz olmasından ötürü alabilirim, diğer türlü 512 GB 1700 küsur TL'ye M.2 2242 SSD var. Bu formunu bulmak zor. Ayrıca ikinci el olabilmesini geçtim, o kadar depolama muhtemelen yetmez. Ama başka çarem de yok gibi.

Aslında ben baktığımda sıfır veya ikinci el yazmıyordu. İkinci el almış olabilirim :). Testlerini yaptığımda da 1150 - 850 civarında değerler verdiğini söyleyebilirim. Ürün iyi çalışıyor 238 GB boş alanı var.

Yeni konular

Geri
Yukarı