Çözüldü Lenovo IdeaPad Gaming 3 kaç SSD girişi var?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hacıhowareyou

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop modelim Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ihu6, şu an depolama kapasitesi 512 GB ben de 1 TB SSD uprage yapmak istiyorum, yani işin sonunda laptopum 1512 GB olsun istiyorum. Laptopumun 2. bir SSD girişi var mıdır? SSD'yi hangi marka hangi model almalıyım önerilerinize ve linklerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Şu an içinde M.2 2242 boyutunda bir SSD mevcut olabilir, 2280 boyunda bir SSD M.2 SSD daha takabilirsiniz veya 2.5" slotuna SATA SSD takabilirsiniz. Dikkat edilmesi gerkenen nokta, 2280 M.2 SSD ve 2.5" inç SATA SSD aynı anda kullanılamaz. Direkt olarak 2280 bir M.2 takabilirsiniz, PCI-e 3.0 hızlarını destekliyor port.

Screenshot_20231012_111230.jpg
Bilgisayarımda 1 TB depolama alanı kullanmak istiyorum siz nasıl bir yol önerirsiniz?

Takılı olanı çıkarıp ekleme yapmanız daha mantıklı, ben bu şekilde yapardım. Çıkan diski de satacağınızı düşünürsek ekstra bütçeyle yetersiz geliyorsa size 2 TB disklere de zorlamayı düşünebilirsiniz.

Takılı olanı çıkarıp ekleme yapmanız daha mantıklı, ben bu şekilde yapardım. Çıkan diski de satacağınızı düşünürsek ekstra bütçeyle yetersiz geliyorsa size 2 TB disklere de zorlamayı düşünebilirsiniz.

Tahmini ne kadar bir fiyata satılır hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
2280 slotunda SSD'niz var. Onu çıkartmadan 2.5" slotu kullanılamıyor.

resim_2023-10-13_234454984.png

Hocam anladığım kadarıyla Windows SSD here yazan yere 2280 olan SSD'yi çıkarmadan ne başka bir SSD ne de HDD takabilirim, o yuva da maksimum 1 TB destekliyormuş. Sağ taraftaki 2242 olan yere de 512 GB bir 2242 SSD takabilirim çünkü orası boş. Benim modeldeki bir laptopun yuvaları da 2280 girişi için 1 TB 2242 girişi için 512 GB mı destekliyor acaba 2280 olan SSD'yi atsam yerine 2 TB HDD veya SATA SSD takılabilir mi destekler mi?

@Hacıhowareyou 2TB biraz şans işi diyebilirim. Denemek sizin elinizde.

Eki Görüntüle 1976274

Hocam anladığım kadarıyla Windows SSD here yazan yere 2280 olan SSD'yi çıkarmadan ne başka bir SSD ne de HDD takabilirim, o yuva da maksimum 1 TB destekliyormuş. Sağ taraftaki 2242 olan yere de 512 GB bir 2242 SSD takabilirim çünkü orası boş. Benim modeldeki bir laptopun yuvaları da 2280 girişi için 1 TB 2242 girişi için 512 GB mı destekliyor acaba 2280 olan SSD'yi atsam yerine 2 TB HDD veya SATA SSD takılabilir mi destekler mi?

Takabilirsin, Lenovo'nun belirttiği değerler cihazın stok olarak çıkışı oluyor genelde. 2 TB destekleyecektir o model, ki Crucial uygun da görmüş.

Geri
Yukarı