Ideapad3 nasıldır?

yoprm

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu laptopu almaya karar verdim sizce nasıl? İşlemci, RAM olarak güncel mi? Bana 1 sene sonra sorun yaratır mı? Kasma vs. olur mu kullanan varsa yorumlara yazarsa çok sevinirim. Kullanım amacım uzaktan öğretim canlı dersler var ofis işleri Word olacak bir de YouTube 1080p video izleyeceğim. Sizce bu yapacağım işlerle bu alacağım laptop rahat bir şekilde yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet bu saydıklarını yaparsın ara sıra dersten sonra Valorant CS atabileceğin bir laptop test videoları da var.

Ama aynısının ASUS modeli var onu öneririm ama onun RAM'i 4 GB +4 daha alıp kullanabilirsin.

Merhaba arkadaşlar, bu laptopu almaya karar verdim sizce nasıl? İşlemci, RAM olarak güncel mi? Bana 1 sene sonra sorun yaratır mı? Kasma vs. olur mu kullanan varsa yorumlara yazarsa çok sevinirim. Kullanım amacım uzaktan öğretim canlı dersler var ofis işleri Word olacak bir de YouTube 1080p video izleyeceğim. Sizce bu yapacağım işlerle bu alacağım laptop rahat bir şekilde yapabilir miyim?

Lenovo'larda işlemciye giden bakır soğutma ASUS'taki kadar iyi değil ve Lenovo'larda kalitesiz ince plastik var ama ASUS'ta durum böyle değil daha sert ve dayanıklı bende R510v vardı yataktan düştü sapasağlam kaldı laptop. ASUS en iyi seçimdir.

Son düzenleme:
@Negative Sir Cevabınız için çok teşekkür ederim bir sorum olacak Valorant oyununda ortalama kaç FPS alırım harici ekran kartı yok yo çok mu kasar işlemci zayıf mı kalır bir tek zaten Valorant kurulu olur.

@Negative Sir cevabınız için çok teşekkür ederim bir sorum olacak Valorant oyununda ortalama kaç FPS alırım harici ekran kartı yok yo çok mu kasar işlemci zayıf mı kalır bir tek zaten Valorant kurulu olur.

Düşük ayarda V-Sync açık olursa sabit 60 FPS. Ama kapatırsanız 60-75 arası gidip gelir fakat güç seçeneklerinden nihai performans veya kendinize özel en Ultra ayarları yaparsanız işlemci frekansıda artar ve FPS artışı ise az da olsa artar.

Sadece Valorant değil CS:GO, PUBG Mobile, Fortnite, GTA V (GTA V sadece düşük çözünürlük ve düşük ayarda), Rocket League, Fall Guys NFS Payback, Forza Horizon 4 bunları Low ayarda açabilirsiniz fakat Rocket League ve Fall Guys oyunlarında ise yüksek ve düşük karışık ayarlarda donmadan oynayabilirsiniz.

Isınma tabii ki de olur bu sorun için hava kanallarına uygun laptop soğutucu fanı alarak az da olsa sıcaklık düşer Gaming laptoplar da bile soğutma sistemi çok iyi olmasına rağmen sıcaklıklar 95 dereceyi buluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı