İdeolojiniz nedir?

İdeolojiler

• Milliyetçilik

Oy: 122 35,0%
  • Komünizm

Oy: 24 6,9%
  • Şeriatçılık

Oy: 22 6,3%
  • Nasyonel Sosyalizm

Oy: 16 4,6%
  • Osmanlıcılık

Oy: 21 6,0%
  • Feminizm

Oy: 7 2,0%
  • Çevrecilik

Oy: 5 1,4%
  • Liberalistlik

Oy: 38 10,9%
  • Muhafazakârlık

Oy: 9 2,6%
  • Kapitalizm

Oy: 22 6,3%
  • Laiklik

Oy: 104 29,8%
  • Anarşizm

Oy: 11 3,2%
  • Kemalizm

Oy: 94 26,9%
  • Hümanizm

Oy: 10 2,9%
  • Sekülerizm

Oy: 31 8,9%
  • Batıcılık

Oy: 26 7,4%
  • Faşizm

Oy: 20 5,7%
  • Nasyonel Bolşevizm

Oy: 2 0,6%
  • Monarşizm

Oy: 7 2,0%

• Oy verenlerin toplamı
    349
Ne olduğumu bilmiyorum açıkçası. Yunanlarla sorunum yok aynı şekilde Yahudilerle de ama Arapları sevmem. Ermenileri de. Siyahilere karşı en ufak ırkçılığım bulunmaz ve haklının yanında olmayı seçerim. Irkçılık yapanları sevmem. Bu neye giriyor bilmiyorum.

Bence feminizm bu derece önemli değil. Hümanist birisi değilim ama hümanizm bile daha iyi geliyor feminizmden.
Hayır feminizmin kötü anlaşılmasının altında yatan sebep genel olarak yanlış tanımlanması. Burada feminizme tarafsız olanları ya da feminizm karşıtlarından değil özellikle kendini feminist olarak tanıtan cahil kesimden bahsediyorum. Çünkü kendilerini feminist olarak tanıtan bu saçma grup yüzünden insanlar feminizmi ataerkil karşıtı, erkek gibi davranan eril kadınları savunan gruplar olarak görüyorlar. Bu insanlar inanın bir kez bile Simone de Beauvoir, Virginia Woolf, Josephine Donovan, Val Plumwood okumamışlardır. Gerçek feminizmi öğrenmek için okumak lazım. Ve dünyada gerçek feminizmi anlayan insan sayısı çok küçük bir grubu oluşturmakta.

Çok boş ideolojiler var ankette.
Ben 2 tanesi destekliyorum onun dışında hepsi boş geliyor açıkçası ama önemli olup koymadığım bir çok ideoloji var maalesef.

Hayır feminizmin kötü anlaşılmasının altında yatan sebep genel olarak yanlış tanımlanması. Burada feminizme tarafsız olanları ya da feminizm karşıtlarından değil özellikle kendini feminist olarak tanıtan cahil kesimden bahsediyorum. Çünkü kendilerini feminist olarak tanıtan bu saçma grup yüzünden insanlar feminizmi ataerkil karşıtı, erkek gibi davranan eril kadınları savunan gruplar olarak görüyorlar. Bu insanlar inanın bir kez bile Simone de Beauvoir, Virginia Woolf, Josephine Donovan, Val Plumwood okumamışlardır. Gerçek feminizmi öğrenmek için okumak lazım. Ve dünyada gerçek feminizmi anlayan insan sayısı çok küçük bir grubu oluşturmakta.
Hiç bir ideolojiyi kimse tam olarak bilmiyor. Bugün komünizm diye geçenlerin kaçı araştırdı merak ediyorum.

Hiç bir ideolojiyi kimse tam olarak bilmiyor. Bugün komünizm diye geçenlerin kaçı araştırdı merak ediyorum.
Evet çünkü okumuyorlar, araştırmıyorlar Safsatalar ve kulaktan dolma bilgilerle cahilliklerine cahillik katıyorlar. Mukayese yok, kaynağa inme yok, yöntem yok, metod yok. Bu grup kişisel gelişim kitabının yanına kahve koyup İnstagram'da paylaşmaya devam etsin ama ne olur bilmedikleri konulara, alanlara ve disiplinlere bulaşmasınlar.

Geri
Yukarı