Rehber Idle Master Black List'e oyun ID'lerini otomatik olarak ekleme

Merhaba arkadaşlar, yakın zaman Idle Master programını kullanmak istedim.

Bende bayağı bir oyun olduğu için programın Black list olayını kullanmak istedim ama oyunların ID'lerini tek tek eklemek işkence olduğundan ve program açık kaynak olduğundan hangi programlama dili ile yazıldığına bakmak istedim ve benim de orta seviyede bildiğim C# ile yazıldığını gördüm.

Bende kaynak kodunu inceleyip programın Black list'ine oyunların ID'sini otomatik olarak ekleyen bir kod ekledim.

Programın setup dosyasını çıkarmadım ama uygulamayı açmak için Source > ıdlemasterextended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe bu yolu kullanabilirsiniz.

Source > ıdlemasterextended > bin > Debug > blackList.txt verileri bu yoldaki dosyadan çekiyorum "," ile ayırarak istediğiniz kadar ID ekleyebilirsiniz.

Kod kısaca txt dosyasından gelen veriyi "," e kadar ayırıyor ve diziye eleman olarak ekliyor ve bunu programın settings kısmına kayıt ediyor.

Merak edenler için kaynak koda sadece şu kodları ekledim.

C#:
private void AddBlackListGameId()
 {
 Settings.Default.blacklist.Clear();
 StreamReader sr = new StreamReader("blackList.txt");
 var games = sr.ReadToEnd().Split(',').ToArray();
 Settings.Default.blacklist.AddRange(games);
 Settings.Default.Save();
 }

Ve bu kodu ana form yüklenirken çağrılmasını sağladım.

C#:
public frmMain()
 {
 InitializeComponent();
 AllBadges = new List<Badge>();
 AddBlackListGameId();
 }

Son olarak hata bulursanız konunun altına yazarsanız sevinirim. Hemen düzeltmeye çalışırım.

Programın mantığı nedir? Sizin eklediğiniz şey ne işe yarıyor? Rica etsem bilgi verir misiniz?
Merhabalar, konuda da yazdığım gibi metin dosyasından verileri okuyup bu verileri programın blackList kısmına ekliyor. Bu sayede VAC korumalı oyunlarda program çalışmamış oluyor.

Çok işe yarayabilecek bir yazı olmuş. Moderatörlerden konuyu rehbere çevirmesini rica ediyorum.

Geçte olsa şimdi aklıma geldi konuyu raporlayıp rehbere çevrilmesini talep ettim, rehber olarak konuyu güncellemişler. :)

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, yakın zaman Idle Master programını kullanmak istedim.

Bende bayağı bir oyun olduğu için programın Black list olayını kullanmak istedim ama oyunların ID'lerini tek tek eklemek işkence olduğundan ve program açık kaynak olduğundan hangi programlama dili ile yazıldığına bakmak istedim ve benim de orta seviyede bildiğim C# ile yazıldığını gördüm.

Bende kaynak kodunu inceleyip programın Black list'ine oyunların ID'sini otomatik olarak ekleyen bir kod ekledim.

Programın setup dosyasını çıkarmadım ama uygulamayı açmak için Source > ıdlemasterextended > bin > Debug > IdleMasterExtended.exe bu yolu kullanabilirsiniz.

Source > ıdlemasterextended > bin > Debug > blackList.txt verileri bu yoldaki dosyadan çekiyorum "," ile ayırarak istediğiniz kadar ID ekleyebilirsiniz.

Kod kısaca txt dosyasından gelen veriyi "," e kadar ayırıyor ve diziye eleman olarak ekliyor ve bunu programın settings kısmına kayıt ediyor.

Merak edenler için kaynak koda sadece şu kodları ekledim.

C#:
private void AddBlackListGameId()
 {
 Settings.Default.blacklist.Clear();
 StreamReader sr = new StreamReader("blackList.txt");
 var games = sr.ReadToEnd().Split(',').ToArray();
 Settings.Default.blacklist.AddRange(games);
 Settings.Default.Save();
 }

Ve bu kodu ana form yüklenirken çağrılmasını sağladım.

C#:
public frmMain()
 {
 InitializeComponent();
 AllBadges = new List<Badge>();
 AddBlackListGameId();
 }

Son olarak hata bulursanız konunun altına yazarsanız sevinirim. Hemen düzeltmeye çalışırım.

Idle daddy içinde aynısı var mı?

Geri
Yukarı