İdolünüz kim ?

• Konuyu başlatan SeaLen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 53
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İdolüm yok çünkü insanlara tapmıyorum. (Kelimenin anlamı tapınma nesnesiyken daha sonra "örnek alınacak şahsiyet" anlamı da türetildi) Büyük adam dediklerimiz ne kadar başarılı ve zeki olurlarsa olsunlar sonuçta insanlar. Kusursuz değiller. Ve insanlar hata yaparlar. Bizim yapmamız gereken insanların iyi yönlerini örnek almak ve kimseyi mükemmel görmemek.

@Carnage86 benim şahsen burada idolü ''örnek alınacak insan'' olarak ifade ettiğimi belirtmek isterim ki şahsi düşüncem çoğu arkadaş da böyle düşünüyordur.

Son düzenleme:
@Carnage86 benim şahsen burada idolü ''örnek alınacak insan'' olarak ifade ettiğimi belirtmek isterim ki şahsi düşüncem çoğu arkadaş da böyle düşünüyordur.

Biliyorum ancak kelimenin temelde bu anlamda olması da ilginç bir durum. Ayrıca idolleştirilen insanların da bunu ne kadar hak ettikleri ayrı bir konu. Popçu/topçu/oyuncu/manken tayfasının içerisinde kişilik olarak örnek alınabilecek az sayıda insan varken onları örnek alan gençler var. Sosyal' dekilerin geneli belirli bir bilinç düzeyine ulaşmış insanlar olduklarından esas olarak burada sizi kast etmiyorum ama bazı tehlikelerin de farkına varmak lazım.

John Lennon, Richard Dawkins, Carl Sagan, Neil deGrasse Tyson, George Carlin...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı