İdrar yaparken batma hissi

Doktora gitmenizde fayda var idrar hızınıda bir azalma var mı çünkü mesane ağrısı ciddi sıkıntıların sonucunda oluşan birşeydir.

Yani d

Yani hocam kötü bir şey olsa daha farklı belirtileri olmaz mı acaba?
Kötü bir şeyden ne anladığınıza bağlı, Sistit sizin için kötü bir şey ise olmaz ama değilse olur ki Sistit zaten mesane iltihabıdır. İnterstisyel (doku arasında) Sistit (kist enfeksiyonu) ise mesane duvarı iltihabıdır. Durumuna göre de hali belirtilir. (Kiminde kronikleşmiştir, kiminde ilk kez ortaya çıkar. Kimi insanda bazı kas sorunları veya otoimmün (bağışıklık sistemi) sebeplerden ortaya çıkar.) O yüzden bir uzmana görünmeniz hem sebebin bu olup, olmadığı hem bu ise ne durumda olduğuna dair test yapılması sonucu fikir beyanı sunulmasını sağlayacaktır. Yoksa safsatadan ileri gidemeyiz.

Kötü bir şeyden ne anladığınıza bağlı, sistit sizin için kötü bir şey ise olmaz ama değilse olur ki sistit zaten mesane iltihabıdır. İnterstisyel (doku arasında) sistit (kist enfeksiyonu) ise mesane duvarı iltihabıdır. Durumuna göre de hali belirtilir. (kiminde kronikleşmiştir, kiminde ilk kez ortaya çıkar. Kimi insanda bazı kas sorunları veya otoimmün (bağışıklık sistemi) sebeplerden ortaya çıkar.) O yüzden bir uzmana görünmeniz hem sebebin bu olup, olmadığı hem bu ise ne durumda olduğuna dair test yapılması sonucu fikir beyanı sunulmasını sağlayacaktır. Yoksa safsatadan ileri gidemeyiz.

Ben idrar yolu daralması sonucu bayağı benzer olaylar çekmiştim sistoskopiye girmiştim arkadaşın doktora gitmesinde fayda var.

Hocam doktora görünün.

Ülsere benzettim ama söylediğiniz bölge ile pek uyuşmuyor, hatta orada olabiliyor mu onu da bilmiyorum.

Tümöre kadar gidebilir, bence bir iltihap var. Siz en hızlısından doktora gidin.

Ayrıca @Berkay4154 hocamın dediklerini dikkate alın, belki onun söylediklerinden herhangi biri doğrudur.

Ben idrar yolu daralması sonucu bayağı benzer olaylar çekmiştim sistoskopiye girmiştim arkadaşın doktora gitmesinde fayda var.
Evet. Belirttiğim gibi:
idrar tahlili ve belki sistoskopi gerekebilir. Bir uzmana gözükmeniz de fayda var. Mesnetsiz (verisiz) öneri veya uygulamalar daha olumsuz sonuçlara sebep olabilir.
Benimki (amiyane anatomi bilgisi ile) şikayete bağlı tahmin, (bahsettiği bölge mesane olduğu için) veri lazım.
Ülsere benzettim ama söylediğiniz bölge ile pek uyuşmuyor, hatta orada olabiliyor mu onu da bilmiyorum.
Aman hocam o bambaşka bir durum. (Ülser (yara) çeşitleri (peptik, bulber, duoedenum gibi) mevcut ama idrar yolu veya mesaneye etki eden çeşidi yok. Belki baskılama olabilir yanlış olmasın ama yine veri lazım.)

Son düzenleme:
Böbreğe yakın mı? Yakınsa kum dökecek olabilirsin.
Değil hocam ön tarafta
Evet. Belirttiğim gibi:

Benimki (amiyane anatomi bilgisi ile) şikayete bağlı tahmin, (bahsettiği bölge mesane olduğu için) veri lazım.

Aman hocam o bambaşka bir durum. (Ülser (yara) çeşitleri (peptik, bulber, duoedenum gibi) mevcut ama idrar yolu veya mesaneye etki eden çeşidi yok. Belki baskılama olabilir yanlış olmasın ama yine veri lazım.)
Arkadaş ülser diyince bir korkmadım değil sağ olun rahatlattını biraz :)
@Berkay4154 hocam peki idrar yolu enfeksiyonu ise Su içmek fayda eder mi? Birde anca iftardan sonra içebiliyorum.
@Berkay4154 hocam cevaplarınız için teşekkürler. Vaktinizi ayırıp cevap verdiniz. Galiba biraz üşütmüşüm çorapları felan giydim suyumu da içtim bu sefer öyle bir batma olmadı Allah'a Şükür inşallah da olmaz yine teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı