İdrar yolu enfeksiyonu

mccengaver

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Haziran'ın başında gece şiddetli mide ağrısı ile acile başvurdum. Ağrının nedeninin idrar yolu enfeksiyonundan olabileceği söylendi -tahlil sonuçlarına bakarak- ama yaklaşık bir aydır böbreklerimde, midemden itibaren aşağı tarafta sızı, iğne batması gibi bir acı ve ağrı oluyor. İnternetten araştırdım: Bağırsak ile ilgili ya da mide ile ilgili bazı hastalıkların olmasından korkuyorum. Daha evvel yaşamış olanlar ya da bu konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilirse eğer, yaşadığım bu sorun idrar yolu enfeksiyonundan mı kaynaklıdır yoksa, başka bir rahatsızlık mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar selam. Haziran'ın başında gece şiddetli mide ağrısı ile acile başvurdum. Ağrının nedeninin idrar yolu enfeksiyonundan olabileceği söylendi -tahlil sonuçlarına bakarak- ama yaklaşık bir aydır böbreklerimde, midemden itibaren aşağı tarafta sızı, iğne batması gibi bir acı ve ağrı oluyor. İnternetten araştırdım: Bağırsak ile ilgili ya da mide ile ilgili bazı hastalıkların olmasından korkuyorum. Daha evvel yaşamış olanlar ya da bu konu ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilirse eğer, yaşadığım bu sorun idrar yolu enfeksiyonundan mı kaynaklıdır yoksa, başka bir rahatsızlık mıdır? Şimdiden teşekkür ederim.
Hocam benim kuzenimin böbreklerinde tiz mi tam hatırlayamadım öyle bir rahatsızlık vardı. O olabilir.

Arkadaşlar her konuya aynı şeyi yazıyorsunuz. Sağlık diye bir bölüm var sonuçta forumda. Benzer rahatsızlıkları yaşayan birisi tecrübelerini, tavsiyelerini paylaşabilir. İlaç tavsiyesi veya kesin teşhis vs. olmadığı sürece bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Elbette hastaneye gitmek en mantıklısı, onu herkes biliyor.

İnternetten hastalık araştırmak, gereksiz panik yaratmaktan başka bir şey değil. Bunu yapmayın öncelikle. Böbrekler ve mide vücudun önemli sistemlerindendir ve asla göz ardı edilmemesi gerekir. En yakın zamanda bir sağlık kuruluşuna başvurmanızı öneririm. Bu iki organın hastalıkları pistir, süründürür. Size burada verebileceğimiz tek ve en iyi tavsiye bol bol su tüketmenizdir. Geri kalanını bir profesyonele bırakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdiden geçmiş olsun.

Önemli not: Yeni belirtiler çıktığında daha önce doktora gittiniz diye gitmemezlik yapmayın. Her hastalık için geçerlidir bu. İleride pişman olmanız muhtemel. Her sorunda (Çok da abartmadan.) bir doktora görünmenizde/danışmanızda fayda var.

Arkadaşlar her konuya aynı şeyi yazıyorsunuz. Sağlık diye bir bölüm var sonuçta forumda. Benzer rahatsızlıkları yaşayan birisi tecrübelerini, tavsiyelerini paylaşabilir. İlaç tavsiyesi veya kesin teşhis vs. olmadığı sürece bir sakınca olduğunu düşünmüyorum. Elbette hastaneye gitmek en mantıklısı, onu herkes biliyor.
Haklısınız sağlık diye bir bölüm var ama arkadaşın sorunu ciddi. Böbreklerden bahsediyoruz. Bu tarz ciddi konularda en mantıklısı direk hastaneye gitmek.

Geri
Yukarı