İdrarda sperm neden olur?

Sizin bu konuya olan merakınız nereden geliyor? Gereksiz yere sorguluyorsunuz.

Hocam sağlık ile ilgili bir şey okumamıza gerek yok bence, çoğumuz deneyimlerimize göre konuşuyoruz

Arkadaşlar gereksiz yere sorgulamıyorum. Arkadaşın yaşadığı olay çok basit bir şey de olabilir çok sorun yaratacak bir şeyde. Sağlık konusunda bilgisi olmadan çok net cevaplar veren insanlar var ve gerçekten okuyunca çok gülünç duruyor. Bir sağlık sorununuz olunca buradan yazın o zaman doktora gerek yok. Deneyimlerden yola çıkarak sağlık konularına cevap verilmez. Merakım falan da yok konuya sadece bilgim var o yüzden sorguluyorum. Ama isterseniz ben sizi bırakıyım eğlenirsiniz kendi aranızda :D.

İdrardan sonra veya idrarla gelen sıvı prostat sıvısıdır çok yüksek ihtimalle. Eğer dünkü masturbasyondan sonra işediyseniz ve sonrasında gusül aldıysanız, gusülden sonra sperm gelse bile tekrar gusül gerekmez; prostat sıvısı için hiç gerekmez.

Mastrübasyondan sonra gusül abdesti almak zorunlu da illa çiş yapmak zorunlu diye bir şey duymadım. Yine hangi din tüccarı söylemiş bunu?

Eğer işemeden gusül alırsanız, gusülden sonra sperm gelme ihtimali yüksektir. Dinimizde boşaldıktan sonra işemek ve bir süre (5-10 dk) beklemek bir tedbirdir. Eğer beklemeden veya işemeden gusül alıp, gusülden sonra sperm gelirse tekrar gusül etmek farz olur.

Arkadaşlar gereksiz yere sorgulamıyorum. Arkadaşın yaşadığı olay çok basit bir şey de olabilir çok sorun yaratacak bir şeyde. Sağlık konusunda bilgisi olmadan çok net cevaplar veren insanlar var ve gerçekten okuyunca çok gülünç duruyor. Bir sağlık sorununuz olunca buradan yazın o zaman doktora gerek yok. Deneyimlerden yola çıkarak sağlık konularına cevap verilmez. Merakım falan da yok konuya sadece bilgim var o yüzden sorguluyorum. Ama isterseniz ben sizi bırakıyım eğlenirsiniz kendi aranızda :D.
Bu forumda neredeyse kimse doktor da değil, ürolog da değil. Konu sahibinin en iyi yapacağı şey bir üroloğa gitmek elbette, ancak buraya konu açmış. Kullanıcılar, konu sahibine bir fikir veriyorlar. Bu alanda uzman olan kimse yoktur forumda, o zaman boş mu kalsın konu sahibinin konusu? Düşüncen yanlış bir düşünce. Kullanıcılar doğal olarak kendi deneyimlerinden, artık ne kadar deneyimlilerse, yorum yapacak elbette.

Bu forumda neredeyse kimse doktor da değil, ürolog da değil. Konu sahibinin en iyi yapacağı şey bir üroloğa gitmek elbette, ancak buraya konu açmış. Kullanıcılar, konu sahibine bir fikir veriyorlar. Bu alanda uzman olan kimse yoktur forumda, o zaman boş mu kalsın konu sahibinin konusu? Düşüncen yanlış bir düşünce. Kullanıcılar doğal olarak kendi deneyimlerinden, artık ne kadar deneyimlilerse, yorum yapacak elbette.

Demek istediğin şey konu sahibinin konusu boş kalmasın diye yanlış da olsa cevap verebiliriz ise tamam, nasıl istersen.

Herkes olayı merak ediyor açıklayım olaydan 1 gün once gusulumu aldım sonra yattım ondan sonraki gun yatmadan çise gittim bir baktım suyun uzerinde bir birikinti var beyaz yapışkan bu idrarla karışık çıkmış hiçbir cinsel faaliyetim olmadi kaldırma falan büyük ihtimal ve gusulumu bugun aldım biraz bekleyip vucudum kendisinin bu olayi duzeltmesini bekliyeceğim gibi duruyor.
İdrardan sonra veya idrarla gelen sıvı prostat sıvısıdır çok yüksek ihtimalle. Eğer dünkü masturbasyondan sonra işediyseniz ve sonrasında gusül aldıysanız, gusülden sonra sperm gelse bile tekrar gusül gerekmez; prostat sıvısı için hiç gerekmez.

Prostat sıvısı nedir bilgi verir misiniz o da olabilir.

Sanırsam ejekülasyon sonrası pozisyonun bu durumu yaşatmış olabilir. Eğer ejekülasyon gerçekleştikten sonra işemediysen sperm sperm kanallarında kuruyup kalır. Normalde erkeklerde ejekülasyon sonrası anlamsız bulunan işeme isteği aslında tam olarak idrara karşılık gelmez. Kanalları temizlemek adına vücut sıvı üretir ve idrarla karışık olarak atar. Temizlemek adına sizde de sanırım işeme geç gerçekleştiği için sıvının viskozitesi değişmiş olabilir. Tekrar durumunda mutlaka üroloğa gidin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı