IELTS, TOEFL, SAT ve ACT için kitap önerisi

Yer
O'nun peşinde
9. sınıfım yurtdışında (Amerika) üniversite okumak istiyorum. Bildiğim kadarıyla bu 4 sınav ve birkaç tane bunların opsiyonel sınavları var. Bunlar için kitap önerisi olanlar var mı? İngilizcem C1 bu arada. C2'ye geliştireceğim.( Geliştirme kısmı bende onu ben halledeceğim sizden ricam yurt dışı sınavları için kitap önerisi.)
Bu kitapları almayı düşünüyorum:

Bu kitaplar hakkında düşünceleriniz neler?
Cambridge Essential Grammer in Use seti işime yarar mı?

Cambridge'in IELTS seti iş görür mü?

Kolay ezber yapabilen bir insan değilim ve ezberlediğimi çabuk unutan biriyim o yüzden en önemli kelimeler, fiiller sözlüğü veya özet gramer kılavuzu (doğru yazdım edebiyat kitabıma göre ) tarzı şeylerde almayı düşünüyorum çalışma kitaplarına ek olarak.

Ek olaraktan bu konularda tecrübesi olanlar süreci anlatabilirler mi? Yurtdışında eğitim için gereken belgeler, nitelikler, sınavların vurmayı en sevdiği noktalar veya sınav sürecinde dikkat edilmesi gerekenler vs. hakkında.

(Lütfen konu hakkında gereksiz cevaplar yazmayın, " çalışmaya başlamak için çok erken", "Yurtdışında üniversite kazanmak kolay değil, buralarda gezerek gidemezsin" "Amerikan hayranı" " Amerika'da sana ırkçılık yaparlar " veya "Niye memleketinde üniversite okumak istemiyorsun" gibi konu ile alakasız cevaplar yazmayın.)
Niye kimse cevap vermiyor :( .

Son düzenleme:

Geri
Yukarı