İğne korkusu

Genelde hemşire güzel bir kız olur ise korkunuz gidiyor. Ben cilt tedavisi görüyordum ve her ay benden kan alınıyordu. Artık kan alına alına alışmaya başladım. O acı da sadece psikolojik olarak korkuyorsunuz diye oluyor, korkmaz iseniz acı macı kalmıyor.

Arkadaşlar yarın ilk korona aşısı olmaya gideceğim ve aşırı derecede iğneden nefret ediyorum aşırı derecede canımı acıtıyor iğne acısını dindirmek için yapabileceğim bir şey var mı? Aşırı derecede mutsuzum şu an.

Yaşım 13 ama hiç korkmadan gidip aşı yaptırdım hemşire öyle bir batırdı ki hissetmedim bile yanlışlıkla deydirdi geri çekti zannettim bir baktım pamuk koyuyor iğne vurduğu yere yani hissetmiyorsun bile kendini germe yeter.

Ciddi manada acıtmıyor korona aşısı. Kolun yukarısından, kas kısmı galiba, yaptıkları için çok acıtmıyor. Diğer iğnelerde, aşılarda, kan almada falan damarı görmeleri vs. lazım olduğu için daha zor oluyor ve daha çok acıtıyor :).
Bu arada Çorlunun neresinden, ben emlaklardayım :).

Bende emlaklardayım hocam neresindesiniz

Hocam ben hep kan aldırırlarken acıdı çoğunlukla. Tetanos acımadı diye hatırlıyorum ama bu ne kadar acıtır bilmiyorum.

Hocam hiç acıtmıyor sokuyor bitiyor omuzdan giriyor sanki minik elektrik çarpması gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı