İhtiyaç kredisi çıkmaması için ne yapılmalı?

Nasıl düşüyor o not anlamadım zaten. On tane bankaya başvuru yaptım Yapı Kredi hala onaylı görünüyor. Maaşlı işte çalışıyorum diye mi acaba?

Yapı Kredi bankasından mı yatıyor maaş? Öyle ise maaş müşterisi olduğunuz için hazırda krediniz var diyorlardır. 3-4 bin TL gibi bir rakam çekip bir süre aranmamayı sağlayabilirsiniz.
Ayrıca mevzudan haberi olmayanlar için yazıyorum, kredi notu hızlı da düşebilir. (5 yıl bankacılık yaptım, bilmeden atıp tutmayın.)

Ayrıca mevzudan haberi olmayanlar için yazıyorum, kredi notu hızlı da düşebilir.
Krediye başvuru yapmıyor, onaylanmış bile. Ne yapsa banka bu krediyi 1 gün içinde vermemek için iptal eder? Ayrıca dediğini yapsın kredi notunu düşürsün, sonra kendi ihtiyacı olursa ne yapacak düşürdüğü kredi notuyla?

Reddetmek bu kadar zor değil. Hayır diyecek, her şey olup bitecek. Böyle saçma sapan oyunlara ne gerek var?

Krediye başvuru yapmıyor, onaylanmış bile. Ne yapsa banka bu krediyi 1 gün içinde vermemek için iptal eder? Ayrıca dediğini yapsın kredi notunu düşürsün, sonra kendi ihtiyacı olursa ne yapacak düşürdüğü kredi notuyla?

Reddetmek bu kadar zor değil. Hayır diyecek, her şey olup bitecek.
Onaylanmış krediyi kesin verilir diye bir kural yoktur. Yapı kredi bankasında 80.000 TL onaylanmış kredim vardı, başvurdum vermediler mesela.. Kaldı ki ne başka bir kredim ne de kredi kartı borcum var. Beni sürekli aradıkları halde vermediler anlamadım.. Arkadaşın durum çok daha farklı ama, notunu düşürmeden krediyi almaması için tek yapabileceği banka ile görüşmek ki onaylı kredi çıkmasın, aranmasın etmesin. Durduk yede not bozmak sağlıklı değildir, hızlı düşen notlar aynı şekilde hızlı yükselmiyor...
Dediğiniz doğru, not düşürmek maalseef çözüm değil. Üzerine kişiye zarar.

Bir gün şubeye git çaktırmadan vezneden biriyle anlaş derim. Ailen ile birlikte gidince de aynı kişiyi denkle arkadaş kredi onaylanmıyor desin sorun çözülsün. Tabi veznedeki arkadaş bu durumdan bir çıkar sağlar mı bilemem.

Yapı kredi bankasında 80.000 TL onaylanmış kredim vardı, başvurdum vermediler mesela...
Notunu düşürmeden krediyi almaması için tek yapabileceği banka ile görüşmek ki onaylı kredi çıkmasın, aranmasın etmesin.

Beraber bankaya gidip başvuru yapalım diyorlar.
Yapı Kredi bankasında onaylanmış kredi var. Müşteri hizmetlerinden sildiriyorum tekrar onaylanıyor.
Şu anda bu adam babasının zorlamasıyla o şubeye gitse, onaylanmış kredisini almak için imza attırılacak, üstüne başvurunun reddedilmediğini öğrenecekler. Adam kredim onaylanmadı diyor ailesine, adamın babası/annesi diyor ki; şubeye birlikte gidelim. Babasının yanında kredi reddini nasıl yapacak?

Hadi bu bankadaki müşteri temsilcisiyle gitmeden önce konuştu anlaştı; annesi babası başka bankalara gidelim dediğinde ne yapacak? Zaten sorun burada. Konu bankacılık falan değil, birinin annesini babasını reddedememesi yüzünden düştüğü durum.

Son düzenleme:
Yapı Kredi bankasından mı yatıyor maaş? Öyle ise maaş müşterisi olduğunuz için hazırda krediniz var diyorlardır. 3-4 bin TL gibi bir rakam çekip bir süre aranmamayı sağlayabilirsiniz.
Ayrıca mevzudan haberi olmayanlar için yazıyorum, kredi notu hızlı da düşebilir. (5 yıl bankacılık yaptım, bilmeden atıp tutmayın.)

Yapı Kredi'den eskiden alıyordum şimdi maaş bankası değişti. Nasıl düşer hocam, ne yapmak lazım? Benim ileri için kredi falan düşüncem yok zaten yerin dibine batsın puan gerekirse.

Benim ileri için kredi falan düşüncem yok zaten yerin dibine batsın puan gerekirse.
Bundan vazgeç sen, hayatta tek başına değilsin, sorumlu olduğun bir eşin var. İhtiyacın olduğu zaman ortada kalırsın, emin ol bir sürü şey zora girer. Bu hatayı yapma.

Eşinle konuş, o kötü olmayı kabul etsin artık. O etmiyorsa da yapacak bir şey yok, sen kötü olup reddet bunu. Ne demek başkası adına borca girmek zorunda bırakılmak? Burada ayıp eden sen değilsin, seni buna zorlayan annen baban. Sen eşinle kendi hayatınızdan sorumlusun, onlardan değil.

Yapı Kredi'den eskiden alıyordum şimdi maaş bankası değişti. Nasıl düşer hocam, ne yapmak lazım? Benim ileri için kredi falan düşüncem yok zaten yerin dibine batsın puan gerekirse.
Şuan maalesef yapabileceğin bir şey yok. Ya anne baban ile konuşup durumu açıklıyıp çekmeyeceksin, yada eşinle konuşup durumu izah edeceksin. Kredi sistemsel olarak onaylanıyor, sistem ok verirse banka çalışanı ile konuşsan bile sana aksini söylemez büyük ihtimal, çünkü ihale bu defa ona kalır. Yukarıda "Jack of Blades" de demiş zaten. Bu işi konuşarak çözebilirsin şuan ailenle..

Geri
Yukarı