İhtiyaçlarıma uygun Linux dağıtımı önerisi

Ama uyarmamda fayda var 2025'te Windows 10 geçerliliğini yitiriyor (Update'ler güvenlik koruması lisans(glb) vb) Windows 10'dan öncekilere ne olduysa işte.
O zamana win12 hatta 13-14 bile çıkabilir o zaman bakarız ya :D win11in de sırf tasarımı farklı mace benziyor diye geçesim varda laptop kullanıyorum sıcaklık artar korkusu var testlerde bi tık fazla gibi geldi bana

O zamana Win12 hatta 13-14 bile çıkabilir o zaman bakarız ya :D Windows 11'in de sırf tasarımı farklı Mac'e benziyor diye geçesim varda laptop kullanıyorum sıcaklık artar korkusu var testlerde bir tık fazla gibi geldi bana.

1 saniyelik (şakasız) araştırmadan sonra 2025'in sonlarına doğru çıkacakmış cidden onu öğrendim :D fakat büyük ihtimal Windows 11'den farksız olacak sadece birkaç iyileştirme vs yine öyle düşünüyorum siz bilirsiniz ben uyariyim yine de.

"Windows 12 için en geç 2025'in sonu, en erken 2024 yılının son ayları olarak belirtilebilir fakat bunu tam olarak belirlemek için Windows 11 version 23H2 sürümünü iyi bilmek gerekiyor." birisi böyle diyor hatta.

1 saniyelik (şakasız) araştırmadan sonra 2025'in sonlarına doğru çıkacakmış cidden onu öğrendim :D fakat büyük ihtimal Windows 11'den farksız olacak sadece birkaç iyileştirme vs yine öyle düşünüyorum siz bilirsiniz ben uyariyim yine de.

"Windows 12 için en geç 2025'in sonu, en erken 2024 yılının son ayları olarak belirtilebilir fakat bunu tam olarak belirlemek için Windows 11 version 23H2 sürümünü iyi bilmek gerekiyor." birisi böyle diyor hatta.
Güzel tahmin etmişim :D O zamana win11 bir tık stabil olur ondan devam ederiz herhalde veya mace geçerim bilmiyorum artık :D

Güzel tahmin etmişim :D o zamana Windows 11 bir tık stabil olur ondan devam ederiz herhalde veya Mac'e geçerim bilmiyorum artık :D

Aslında en iyisi benim yapacağım gibi biraz (bayağı bayağı fazla olarak) zor olsa da kendi işletim sisteminizi yapmak görüntü güzelleşsin mi istiyosunuz biraz uğraşıp yaparsınız takip edilmek vs istemiyor musunuz yine aynı şekilde şahsen ben öyle yapacağım ve bunu herkese öneriyorum.

EndeavourOS, Fedora. Size göre hangisi kolaysa onu kurmanızı tavsiye ederim. Dediğiniz herşeyi yapabilirsiniz, ancak Visual Studio 2022'yi kullanamazsınız. VSCODE kullanılır ama VS2022 kullanılamaz. Unity'nin performansı biraz daha iyi. Bazı oyunlar çalışmayabiliyor. Bilginiz olsun.

EndeavourOS, Fedora. Size göre hangisi kolaysa onu kurmanızı tavsiye ederim. Dediğiniz herşeyi yapabilirsiniz, ancak Visual Studio 2022'yi kullanamazsınız. VSCODE kullanılır ama VS2022 kullanılamaz. Unity'nin performansı biraz daha iyi. Bazı oyunlar çalışmayabiliyor. Bilginiz olsun.
Size de sorayım win11 kullandınız mı geçmeye değer mi?

Geri
Yukarı