İki ayrı diski tek disk yapma

Nicat Özdemir

Decapat
Yer
Azerbaycan Bakı
Anakart
Gigabyte G31M-ESL2
İyi akşamlar bir olacaktı bende iki ayrı HDD var bölünmüş değil marka olarak ayrı.
Biri WD 320 GB klassik mavi olan diğeri ise Seagate'nin eski iğneli disklerinden 80 GB 7200 RPM bu eski 80 GB olan diski sisteme montaj yaptım Windows da e diski olarak gördü. Şimdi benim bilgisayarımda C, D ve E alan birimleri var. D diskinde arşivleri topluyorum C diskinde ise genel oyun, programları kuruyorum şimdi ben bilgisyara GTA 5 indirmek istiyorum malum oyun 101 GB C diskinde 30 GB alan var şu yeni taktığım disk ise bomboş 76 GB alan veriyor. Bu iki ayrı diski birleştirip 106 GB yapmak istiyorum bir sorun çıkar mı?

Bunu öğrenmek istiyorum ve nasıl birleştiriyoruz disk yönetimi ile mi direk E'yi silip C'ye mi ekliycez ve bu esnada D diskinde olan veriler silinmez değil mi? YouTube'da bölünmüş diskleri birleştirmek ile alakalı videolar var iki ayrı HDD birleştirme ile alakalı pek videolar yok son olarak işletim sistemimde Windows 7 Ultimate 64 Bit.

Hocam 2 ayrı diskde birleştirme yapılamaz çünkü diyelimki bir diskiniz bozuldu direkt olarak diğer diskede yüklü miktarda zarar verecek bu yüzden alternatif olarak bi diski sadece depolamaya ayırıp birinde alan açmanızı önerebilirim tek yapabileceğim bu iyi akşamlar...

Geri
Yukarı