İki Dilimi de Geliştirmek İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Samed Mutlu

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Merhabalar;
Benim sorum biraz klasik gibi gelebilir. Yine de sormak istedim. Okuduğum lisenin Almanca bölümündeyim. Hafta'da sekiz saat Almanca, iki saat İngilizce görüyoruz. Ama ben eskiden gelen dil öğrenmeye karşı soğukluğum yüzünden bu iki dil hakkında çok çok az bilgim var.
Zaten benim açımdan şu da bir gerçek, okulda dil öğrenilmez. Onun için ben ev ortamında bu iki dilde olan az bilgimi nasıl geliştirebilirim ? Bunları öğrenmek istedim. Teşekkürler, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Türkçe'deki -de ve -da bağlacı kullanımındaki yanlışlığı bir düzeltelim. Bağlaç olan de da ayrı yazılmalıdır. Bulunma eki olan ise bitişik.

Okulda dil öğrenilir. Bunu nereden uydurdun şimdi ? Ben okulda öğrendim İngilizceyi. Ha ben okul dışı bir şey yapmak istyorum dersen oyunlarını Almanca dil seçeneği oyna. İngilizce için de dizileri İngilizce altyazı ile izle.

Diziler, oyunlar, kısa konuları basit makaleler sana çok yardımcı olur. En önemlisi pratik konuşmadır. Arkadaşınla filan ara ara İngilizce, Almanca konuş bu seni gündelik kullanıma hazırlar. Ayrıca bazı şeyleri de uzun hikayeleri yine makaleleri Türkçe'ye çevirmeye çalış. Sürekli tekrar da en önemlilerinden.
Şimdiden kolay gelsin. :D

Öncelikle Türkçe'deki -de ve -da bağlacı kullanımındaki yanlışlığı bir düzeltelim. Bağlaç olan de da ayrı yazılmalıdır. Bulunma eki olan ise bitişik.

Okulda dil öğrenilir. Bunu nereden uydurdun şimdi ? Ben okulda öğrendim İngilizceyi. Ha ben okul dışı bir şey yapmak istyorum dersen oyunlarını Almanca dil seçeneği oyna. İngilizce için de dizileri İngilizce altyazı ile izle.
Recep Abi'ye katılıyorum , yabancı dizi izleyerek ve oyun oynayarak geliştirebilirsin. Yada imkanın varsa özel ders alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı