İngilizcemi Geliştirmek İstiyorum

Thantex

Hectopat
Bu pandemi olayları yüzünden bütün günüm evde PC başında geçiyor, bunu iyi değerlendirmek için İngilizce'mi geliştirmeye karar verdim. 1-2 tane bilinen site kullanıyorum. Dizi ve filmleri alt yazılı izliyorum bazen alt yazıyı kapatıp kendim çevirmeye çalışıyorum. Kelime ezberimin yeterli, Gramer'imin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bunu yap, bunları yapma dediğiniz şeyler var mı? Teşekkürler.

Hayatımda bir tane hoca bana ingilizceyi ciddi anlamda iyi anlattı. O da sürekli çeviri ödevi veriyordu. Bir resim gösterip burada ne gördüğünü anlat diyordu. Bu taktikleri uygulamanı tavsiye ederim.

bu arkadaşa çalışıp sürekli pratik yapmanızı tavsiye ederim. İki özelliği için önerdim. Konu anlatımı inanılmaz sade ve çok kolay anlaşılıyor ikinci özelliği de cevap anahtarının en arkada ve soruları çok geniş kapsamlı açıklıyor. Kelime konusunda bir sorun yaşamadığınıza göre ingilizce açıklamaları ile dil bilgisi öğrenmekte de zorluk yaşamazsınız.
Bu kaynağı bana lise hazırlık ve üni hazırlıkta önerdiler ve -eskisi yenisi hiç fark etmez- temiz bir yerden alınıp baştan sona çözüldüğünde dil bilgisi konusunda eksik kalmayacağını düşünüyorum.

bu arkadaşa çalışıp sürekli pratik yapmanızı tavsiye ederim. İki özelliği için önerdim. Konu anlatımı inanılmaz sade ve çok kolay anlaşılıyor ikinci özelliği de cevap anahtarının en arkada ve soruları çok geniş kapsamlı açıklıyor. Kelime konusunda bir sorun yaşamadığınıza göre ingilizce açıklamaları ile dil bilgisi öğrenmekte de zorluk yaşamazsınız.
Bu kaynağı bana lise hazırlık ve üni hazırlıkta önerdiler ve -eskisi yenisi hiç fark etmez- temiz bir yerden alınıp baştan sona çözüldüğünde dil bilgisi konusunda eksik kalmayacağını düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim en yakın zamanda temin etmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı