İki farklı Apple cihazda ortak hesap kullanmak

217099

Kilopat
Makaleler
5
Yer
‏‏‏‏‏‏‏‏
Arkadaşlar ben kardeşimle aynı İCloud hesabını kullanıyorum. O tablette ve bende telefondan bağlandım. Çıkış yapınca oyun yükleyemiyor o yüzden çıkış yapmak da istemiyorum. Mesela benim çektiğim Fotoğraflar onun galerisine, onun çektiği fotoğraflar benim galerime geliyor. Bunun olmasını nasıl engelleyebiliriz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi telefonunuzdan yüklediğim adımları sırayla takip edip iCloud Fotoğraf Arşivi’ni kapatın.
9367D45B-B04E-48F9-9626-4DBA5BA30C31.jpegDE5193F8-0397-4824-8BDF-A5A2C8CB659E.jpeg2E130D41-CE60-4524-8719-3705C2FAACEA.jpegD5F84505-319A-4A6C-8261-93F0D574FD05.jpeg

Bastım ama düzelmedi.
Şimdi hangi cihazdan yaptığınıza göre iki farklı yol izlemeniz gerekiyor.
Aslında bunu yapmanız gereken cihaz iPad, eğer iPad üzerinden bu adımları izleyip fotoğrafları silerseniz eski fotoğraflar tekrar geri yüklenmeyecek ve yenileri de eklenmeyecek.
Eğer telefonunuzdan bunu yaparsanız artık çektiğiniz fotoğraflar iCloud hesabınıza yedeklenmeyecek ve yedeklenmediği için de iPad’inizde görünmeyecek. Eğer bu işlemi telefondan yaptıysanız iPad üzerinden istemediğiniz fotoğrafları ya da doğrudan tüm fotoğrafları silmelisiniz. Tekrar geri gelmecekler. Bağlantınız yavaşsa bilgisayardan iCloud’a girip silin çünkü bağlantı yavaşsa bazen bazıları silinmiyor ve tekrar çıkıyor.
Benim size tavsiyem işlemi iPad üzerinden yapmanız. En sağlıklı ve sorunsuzu o. Telefondan yaptıysanız tekrar açın. iPad’i elinize alıp aynı işlemi uygulayın. Tüm fotoğrafları sil deyin. iCloud üzerinden tekrar yüklenmeyecekler.
Not: Kardeşiniz aynı işlemi yapıp isterse fotoğrafları geri getirebilir. Bilginiz olsun.

İcloud kaldirip kaldirmamaniz sizin tercihiniz fakat apple store ye farkli bir hesap ile giris yapilip oyun indirilebir apple storeden cikis yap demeniz yeterli tabletten..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı