İki farklı marka RAM sorun çıkarır mı?

SanchezVision

Centipat
Daha fazla  
Anakart
A-320M-S2H
Arkadaşlar aslında 2. RAM'i alırken aynı marka olarak düşünüyordum fakat kasanın içinde farklı RAM varmış. Ben bu bilgisayarı hazır sistem olarak almıştım geçen sene. Hiç de açıp bakmadım hangi RAM vardır diye. Aldığım hazır sistemin özelliklerinden bakarak aldım 2. RAM'i de :) Corsair 3000 MHz 8 GB takılıymış içinde. Benim aldığım XPG 3200 MHz 8 GB. CPU-Z, AIDA64 ve Görev Yöneticisi performansları bu şekilde gösteriyor. Anakartım Gigabyte a-320M-S2H herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Uyumlu çalışıyorlar mı yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1. resim.png
    1. resim.png
    68,9 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.resim.png
    2.resim.png
    66,1 KB · Görüntüleme: 37
  • 3.resim.png
    3.resim.png
    22,1 KB · Görüntüleme: 16
  • 4.resim.png
    4.resim.png
    21,9 KB · Görüntüleme: 15
  • 5.resim.png
    5.resim.png
    141 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Taktıysan ve sistem RAM'ı gördüyse sıkıntı yok demektir. Ancak şunu aklında bulundur iki adet ramden birisinin MHZ değeri eğer düşükse iki ramde MHZ'si düşük olan Ram'in MHZ değerinde çalışacaktır. Senin söylediğine göre düşük olan raminin MHZ değeri 3000. İki RAM'de 3000 MHZ değerinde çalışacak.

Taktıysan ve sistem RAM'ı gördüyse sıkıntı yok demektir. Ancak şunu aklında bulundur iki adet ramden birisinin MHZ değeri eğer düşükse iki ramde MHZ'si düşük olan Ram'in MHZ değerinde çalışacaktır. Senin söylediğine göre düşük olan raminin MHZ değeri 3000. İki RAM'de 3000 MHZ değerinde çalışacak.
Taktım şuan herhangi bir sorun yok. Evet dediğin durumu biliyorum 2933 MHz olarak ayarladım biostan. 3000 MHz yapınca bilgisayarı ne zaman açsam ayarlar eski haline dönüp bios ekranı açılıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı