İki kişi bir yazılım projesi üzerinde çalışabilir mi?

Makaleler
2
Bir arkadaşım ile oyun yapmak istiyoruz fakat şöyle olsun istiyoruz mesela ben proje üzerinde bir tasarım yaptım o direkt arkadaşımın projesinde de gözüksün ya da arkadaşım bir kod yazdı aynı kod benim projem üstünde de gözüksün bu mümkün mü Unreal Engine veya Unity'de?

Bildiğim kadarıyla mümkün değil. Projeleri ayrı ayrı ayırıp, kısımları tamamladıktan sonra birbirlerinize atabilirsiniz.

Mümkünse bana da söyleyin, bayağı işime yarar.

Eğer dosyaları yerel değil sunucu üzerinde depolarsanız mümkün fakat yine de gerçek zamanlı olmaz bu iş. Siz kaydettikçe sunucuya kaydolacak, ondan sonra arkadaşınız sunucu üzerinden veriyi senkronize edecek belirli aralıklarla. Bu da işleri yavaşlatır.

Bir arkadaşım ile oyun yapmak istiyoruz fakat şöyle olsun istiyoruz mesela ben proje üzerinde bir tasarım yaptım o direkt arkadaşımın projesinde de gözüksün ya da arkadaşım bir kod yazdı aynı kod benim projem üstünde de gözüksün bu mümkün mü Unreal Engine veya Unity'de?

Kopya çekmiş olursunuz.

Anlık olarak bildiğim kadarıyla ikisinde de yok. Çok istiyorsanız Roblox'da birlikte gerçek zamanlı şekilde oyun yapabilirsiniz.

Sanmıyorum. Şöyle olabilir. Bir baş geliştirici olur, diğer geliştiriciler mesela karakter dizaynı üzerinde çalışıyorsa işlerini bitirdiklerinde baş geliştiriciye atarlar. O da oyuna ekler. Sunucu taraflı depolama duymuştum ama ne işe yarar, nasıl olur hiçbir fikrim yok. Araştırabilirsiniz.

Nasıl yani hocam, kişi yazdığı zaman bizde de mi gözüküyor ?
Evet. Dosyayı düzenleyen kişinin nereyi düzenlediği de görünüyor.

Yeni bir özellik değil, Microsoft bunu uygulamalarında çok uzun zamandır kullanıyor. Office uygulamaları, OneNote, Visual Studio...

Yeni konular

Geri
Yukarı