İki matematik ve iki seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi art arda olabilir mi?

Mexy1864

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar. Böyle bir konu açmıştım.
Bahsettiğim ders seçmeli bilim uygulamaları değilmiş. Seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersiymiş.
Bu konuyu geçelim, sorum şu olacak.
Geçenlerde ders programımız değişti ve 2 matematik ve 2 seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi art arda olmuş.
Böyle olunca da yorucu geldi bana. Bazı arkadaşlar da itiraz edecektir.
İtiraz ederlerse bu durumu ortadan kaldırmak için ne yapabiliriz? İnanın çok zor olacak. Daha 2 saat matematik yapınca yoruluyoruz, 4 saat kaldıramayız. Lise bile değiliz. Daha 7. sınıfız.

Ortaokulda biz de görüyorduk 4 ders matematik, yorulan elbet oluyordu ama bir şekilde çekiyorduk. İtiraz edilse bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Ders programını okul idaresi belirliyor. Okul idaresine durumu bildirirseniz belki çözüm bulurlar. Onun dışında yapabileceğiniz herhangi bir şey yok.

IMG_20230917_155311.jpg

Sayısalız. Program nasıl ayarlandıysa öyle olur.

Gelişme var arkadaşlar.
KDK bana sonuç e-postası gönderdi ve Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğüne (bulunduğum şehir) 4 saat art arda matematik işlendiği (normalde bu sorunun çözüldüğüyle alakalı e-posta atmıştım ama yine de karara yazmışlar) ve fazla ödev (bunu da başvuruya eklemiştim, zaman zaman fazla ödev veriyorlar) konusuyla ilgili gönderme kararı almış ve düzenleme önermiş. Umarım somut bir değişiklik yapılır.

Gelişme var arkadaşlar.
KDK bana sonuç e-postası gönderdi ve Kayseri İl Millî Eğitim Müdürlüğüne (bulunduğum şehir) 4 saat art arda matematik işlendiği (normalde bu sorunun çözüldüğüyle alakalı e-posta atmıştım ama yine de karara yazmışlar) ve fazla ödev (bunu da başvuruya eklemiştim, zaman zaman fazla ödev veriyorlar) konusuyla ilgili gönderme kararı almış ve düzenleme önermiş. Umarım somut bir değişiklik yapılır.
Ben sayısal olmaya devam ediyorum.
IMG_20230917_155311.jpg

Ben sayısal olmaya devam ediyorum. Eki Görüntüle 2081376
Sayısal öğrencilerine de bu yapılmaz hocam. Ben sosyal bilgiler hayranıyım (ortaokulum), ama ben bile sosyal bilgileri 4 saat görsem sıkılırım. Şu anda da perşembe günü 1 saat matematik, 2 saat seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi var art arda. Belki karar sonrası program düzenlenebilir ve 3 saat ders de dağıtılabilir.

Sayısal öğrencilerine de bu yapılmaz hocam. Ben sosyal bilgiler hayranıyım (ortaokulum), ama ben bile sosyal bilgileri 4 saat görsem sıkılırım. Şu anda da perşembe günü 1 saat matematik, 2 saat seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi var art arda. Belki karar sonrası program düzenlenebilir ve 3 saat ders de dağıtılabilir.

Bizi düşünen yok ki. Ben haftada 43 saat sayısal görmek istiyorum ancak bu tarz birçok saçmalık var programda.

Yeni konular

Geri
Yukarı