İki matematik ve iki seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi art arda olabilir mi?

Bizi düşünen yok ki. Ben haftada 43 saat sayısal görmek istiyorum ancak bu tarz birçok saçmalık var programda.
Ben bakan olsam daha ortaokuldan herkesi ilgilendiği alana yönlendiririm. Alan seçerken aile baskısı yapan velilerin de aile ve sosyal hizmetlere bildirilmesini sağlardım. Ben mesela sosyal bilimler istiyorum, çünkü sosyal bilimlere ilgim var, tarih, siyaset, felsefe, psikoloji gibi şeylere ilgim var. Ama babam sosyal bilimlere gitmemi istemiyor, anadolu lisesine gitmemi istiyor.

Merhabalar. Böyle bir konu açmıştım.
Bahsettiğim ders seçmeli bilim uygulamaları değilmiş. Seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersiymiş.
Bu konuyu geçelim, sorum şu olacak.
Geçenlerde ders programımız değişti ve 2 matematik ve 2 seçmeli matematik ve bilim uygulamaları dersi art arda olmuş.
Böyle olunca da yorucu geldi bana. Bazı arkadaşlar da itiraz edecektir.
İtiraz ederlerse bu durumu ortadan kaldırmak için ne yapabiliriz? İnanın çok zor olacak. Daha 2 saat matematik yapınca yoruluyoruz, 4 saat kaldıramayız. Lise bile değiliz. Daha 7. sınıfız.
Ben lisedeyim ve 5 saat coğrafya ve 4 saat coğrafya bir de 3 saat matematik ard arda görüyoruz.
Bir yerden sonra alışıyorsun orası ayrı ama hocanız anlayışlı ise zaten araya ders sokar.

Ben lisedeyim ve 5 saat coğrafya ve 4 saat coğrafya bir de 3 saat matematik ard arda görüyoruz.
Bir yerden sonra alışıyorsun orası ayrı ama hocanız anlayışlı ise zaten araya ders sokar.
Dalga geçiyor resmen bizimle. Bizim zeka oyunları var, haftada bir saat matematik hocasının dersinde oynuyoruz. 3 saat olan gün yerine ondan bir önceki gün oynatıyor, şaka gibi.

Geri
Yukarı