İki modemi birbirine kablosuz bağlamak

Teymen_06

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, elimde 2 modem var;
1. modem Huawei HG531S V1 ADSL2 + router.
2. modem ZyXEL VMG1312 T20B.

ZyXEL ana modemim, Huawei ise router olarak kullanacağım. Bu modemleri birbirine kablosuz olarak nasıl bağlayabilirim?

Eğer modemin access point modu varsa aktif hale getirip bağlantıyı kuracaksın. Ben Keenetic Extra DSL modemini bu şekilde kullanıyorum.

Merhaba, elimde 2 modem var;
1. modem Huawei HG531S V1 ADSL2 + router.
2. modem ZyXEL VMG1312 T20B.

ZyXEL ana modemim, Huawei ise router olarak kullanacağım. Bu modemleri birbirine kablosuz olarak nasıl bağlayabilirim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle bir video var ama işinize yarayacağını düşünüyorum.

DHCP'yi tüm cihaz türleri için etkinleştirdikten sonra bağlantıyı kablo üzerinden modeme aktarabilirsiniz. Wireless ap desteği yok sanırım.

Peki ben bu modemi satıp masaüstü bilgisayarım için Wi-Fi adaptörü alayım ama şöyle bir sorun olacak bende 4 adet bilgisayar var bunlara nasıl ulaşacak internet modem alt katta ve kablo cekmem mümkün değil.

Mesh bağlantı kurmanız lazım yada wireless access point olabilen cihazlara ihtiyacınız var. Elinizdeki modem de wireless ap özelliği var mı bilmiyorum ancak dediğim gibi kendi kullandığım Keenetic Extra DSL'de mevcut. Kaldığım evin duvarları biraz fazla kalın ve modem benden 5-6 metre uzakta olmasına rağmen wireless kalitesi çok kötü. Bu yüzden bahsettiğim cihazı Wireless AP olarak ayarladım ve kapımın yanına yerleştirdim. Odamda sorunsuz wifi bağlantım var şuan.

Geri
Yukarı