Çözüldü İki parça olan disk birleştirilemiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

catfood

Hectopat
Yer
Coruscant, Empire
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Webmaster, Modder - Cyberpunk 2077 & Titanfall 2 & Battlefront 2
Eskiden Windows'um HDD üstünde kuruluydu fakat şuan C adı altında SSD'de bulunuyor. D ve E olan HDD diskimi tek çatıda toplamak istedim o yüzden hızlıca biçimlendirdim vesaire ve en son yani birleştirme aşamasına geldiğimde takıldım. Bu konudaki en iyi programlardan biri olan AOMEI Partition Assisant'ı kullanıyorum, D'yi seçip bölüm birleştirme dediğimde birleştirilecek diğerini seçmemi istiyor fakat E kutusu tıklanamaz halde görünüyor. E'den başlayıp D'ye tıklamaya çalıştığımda da aynısı oluyor. MiniTool Partition Wizard kullanarak da denedim ve onda da aynısı oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• diskler.png
    diskler.png
    53 KB · Görüntüleme: 43
  • d to e.png
    d to e.png
    140,3 KB · Görüntüleme: 32
  • e to d.png
    e to d.png
    141,3 KB · Görüntüleme: 35
Çözüm
Eskiden Windows'um HDD üstünde kuruluydu fakat şu an C adı altında SSD'de bulunuyor. D ve E olan HDD diskimi tek çatıda toplamak istedim o yüzden hızlıca biçimlendirdim vesaire ve en son yani birleştirme aşamasına geldiğimde takıldım. Bu konudaki en iyi programlardan biri olan AOMEI Partition Assisant'ı kullanıyorum, D'yi seçip bölüm birleştirme dediğimde birleştirilecek diğerini seçmemi istiyor fakat e kutusu tıklanamaz halde görünüyor. E'den başlayıp D'ye tıklamaya çalıştığımda da aynısı oluyor. Minitool Partition wizard kullanarak da denedim ve onda da aynısı oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Disk yönetiminde 1 bölümü sileceksiniz sonra diğer bölüme sağ tık yapıp birimi genişlete tıklayıp sildiğiniz bölümü seçip ilerleyin.
Eskiden Windows'um HDD üstünde kuruluydu fakat şu an C adı altında SSD'de bulunuyor. D ve E olan HDD diskimi tek çatıda toplamak istedim o yüzden hızlıca biçimlendirdim vesaire ve en son yani birleştirme aşamasına geldiğimde takıldım. Bu konudaki en iyi programlardan biri olan AOMEI Partition Assisant'ı kullanıyorum, D'yi seçip bölüm birleştirme dediğimde birleştirilecek diğerini seçmemi istiyor fakat e kutusu tıklanamaz halde görünüyor. E'den başlayıp D'ye tıklamaya çalıştığımda da aynısı oluyor. Minitool Partition wizard kullanarak da denedim ve onda da aynısı oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Disk yönetiminde 1 bölümü sileceksiniz sonra diğer bölüme sağ tık yapıp birimi genişlete tıklayıp sildiğiniz bölümü seçip ilerleyin.

Çözüm
Teşekkür ederim yorumundan önce ben deneyerek çözdüm ama işlem yaklaşık 5 saattir devam ettiği için bilgisayarı henüz açıp bunu yazabiliyorum. Yorumunu çözüm olarak işaretliyorum umarım başkasının da işine yarar.

Geri
Yukarı