İki RAM birden takınca PC açılmıyor

arifiyielee17

Hectopat
Geçenlerde elektrikler gitmişti fişi çekip dışarı çıktım geldiğimde bilgisayardan ses geliyordu fakat görüntü gelmiyordu. Arkadaşım tek tek dene RAM'leri dedi. Tek tek çalışıyor fakat ikisi aynı anda çalışmıyor. Bazen ikisini takıp deniyorum çalışıyor. Ama 1-2 gün sonra yine görüntü gidiyor. Sorun hangi parçada ve çözümü nasıl olacak? Bi yardımcı olursanız sevinirim.

Burak Alkan

Gigapat
Yönetici
Yer
Nebuchadnezzar
Güç kaynağınız kalitesiz olduğu için elektrik kesintisinde anakartınız veya bellekleriniz bozulmuş olabilir. Bellekler daha naziktir anakarta göre. Başka bellek takıp deneyin. Sorunsuz çalışıyorsa eski belleklerinizi garantiden değiştirin. Bellekler genelde ömür boyu garantili olur.

KS
A

arifiyielee17

Hectopat
RAM'leri ayrı ayrı taktığımda çalışıyor. RAM'lerde problem olsa çalışmazdı. Giriş yerleri de sağlam, ikisinde de çalıştırdım çalıştı. Fakat ara sıra özellikle de sabahları 2x2 GB RAM takılıyken görüntü gelmiyor. 2-3 saat tek RAM'le açıyorum sonra kapatıp 2.yi taktığımda çalışıyor. Sorun hangi parçada olabilir ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Eğer RAM'ler takılı iken mavi ekran gelmiyorsa sorunun anakartta olması büyük ihtimal.

KS
A

arifiyielee17

Hectopat
Yok gelmiyor, şu an 2 RAM ile açılıyor. Ama sabahları 2. RAM çalısmıyor, öğlene kadar tek RAM ile takılıyorum sonra kapatıp 2. RAM'i takıyorum çalısıyor. Anakart soğuyunca mı kaldırmıyor anlamadım gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:

Okanokiflz

Hectopat
Anakartın üzerinde 4 RAM slotu varsa bunlar genellikle farklı renkler olur. RAM'leri aynı renk olan slotlara yerleştir, bir de öyle dene.

Mert

Gigapat
Yer
Eskişehir

mevsres

Megapat
Tamamen bozmak için dişleri yamultmalısın. :D

Yeni konular

Yukarı