İki senede YKS'de 30 bin sıralama yapılır mı?

Makaleler
2
Arkadaşlar 11. sınıfa başlayacağım. Dershane gitmeyi düşünüyorum ama farz edelim gitmedim (gitmeme ihtimalim de var). Önümdeki iki sene içinde YKS'de sıfırdan 30k yapabilir miyim?

9. sınıf uzaktan eğitime denk geldi. Aralık ayından sonrası yok.
10. sınıf aşk ve özel nedenler dolayısı ile çok verimli değil ama temel var.

Bir de bu süre yeterli ise 11. sınıfta kaç saat ders çalışmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de senin gibi 11. sınıfa geçtim. Açıkçası bende 9. sınıf hiç yok ve 10. sınıf bazı konularım neredeyse 0 olsa da genel olarak iyi. Bence 11. sınıfta hafta içi günlerde 11. sınıfın konularına çalışmalı ve hafta sonunu TYT konularına ayırmalısın. Açıkçası hafta içi ve hafta sonu dediğim planda çalışır ve konuyu dinledikten sonra sıcağına soru çözersen kolayca hallolur. Zaten AYT'yi 12. sınıfa geçmeden tamamlanan imkansız. Bu yüzden 11'i sağlam tut ki 12'de sıkıntı çıkmasın. Ha bu arada 11. sınıf için direkt olarak orta düzey bir kaynaktan, TYT için ise kolay düzey bir kitaptan başlamanı tavsiye ederim ben. TYT için kolay kaynak çöz dememin sebebi 10. sınıfında özel durumlar yaşadığın için 10. sınıfının da eksik olması. Kolay kaynak ile başlayıp mentalini yüksek tutarsan daha istekli çalışırsın.
Ben de seninle aynı yaştayım ve ben de bu şekilde çalışmayı düşünüyorum. Açıkçası biraz fazla konuşmuş ve canını sıkmış olabilirim. Umarım sorun olmaz :)

Böyle sorular sormanın pek bir alemi yok açıkçası. Ne potansiyelini biliyoruz ne çalışma kapasiteni. Referans verecek bir şey de yok yani. 2 senede yapacağın çalışma seni 1k da sokabilir 30k da 50k da yani. Böyle sorular sormak yerine oturup çalışmaya başlamak daha mantıklı.

Böyle sorular sormanın pek bir alemi yok açıkçası. Ne potansiyelini biliyoruz ne çalışma kapasiteni. Referans verecek bir şey de yok yani. 2 senede yapacağın çalışma seni 1k da sokabilir 30k da 50k da yani. Böyle sorular sormak yerine oturup çalışmaya başlamak daha mantıklı.
Haklısınız ama sorma amacım ortalama bir öğrenci olarak bu mümkün mü diyeydi. Şu an hastayım iyileşince düzgün bir çalışma programına başlayacağım

Çevremdeki hiçbir insan şu anda tyt bitiremediğini ve çalışmaya dahi başlamadığını söyleyip eğleniyor. Nitelikli bir Anadolu lisesinde okumama rağmen.
Gerçekler senin çevrenden oluşmuyor, 30k sıralamalar için çalışan yaşıtların okul başladığında 70-90 netlerde dolaşırken sen o netlere uzak olacaksın, eğer 30k istiyorsan bir an önce başlaman şart.

Gerçekler senin çevrenden oluşmuyor, 30k sıralamalar için çalışan yaşıtların okul başladığında 70-90 netlerde dolaşırken sen o netlere uzak olacaksın, eğer 30k istiyorsan bir an önce başlaman şart.
Bu arada siz öğretmen misiniz hocam? Rozet verilmiş de o yüzden sordum.
Lisede çalışmıyorum geziyorum deyip her sınavdan 90+ alan şerefli bir arkadaşım vardı o aklıma geldi. Her denilene inanmayın kimse lisede çalışsa bile gece gündüz çalışıyorum demez :).
Anladım bakalım şu hastalığım geçsin çalışmaya başlyacapum dershaneye de gitmeyi düşünüyorum.

Geri
Yukarı