İki Tane Windows 8.1 Kurulu

Pratzkaa

Hectopat
Daha fazla  
USB ile kurulumda USB'yi çıkarmayı unuttuğum için daha önceden 250 GB ve 650 GB'lik bölmelerin ikisine de yanlışlıkla Windows 8.1 kurdum, ikisi de disk yöneticisinde sistem diski olarak görünüyor ve kullanılmayan Windows'u biçimlendiremiyorum.

Dosya Ekleri

• e.png
    e.png
    51,7 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bu videoda bulunan adımlarla ikinci işletim sistemini silebilersiniz. Dikkatli olun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam, bu videoda bulunan adımlarla ikinci işletim sistemini silebilersiniz. Dikkatli olun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bende aynı işletim sisteminden iki tane var, dolayısıyla videodaki iki çözüm yöntemi de işe yaramıyor.

Yarar hocam. Birisini varsayılan olarak ayarlayın. Diğerini silin.

Yeniden kurulum yapacakmış gibi başlayın. Windows'un sözleşme ekranında veya ilerideki ekranların birinde SHİFT + 10 komutuyla komut istemini açın

burada belirtmem gereken husus birazdan seçecek olduğunuz disk 'i doğru seçmeniz. disk boyutlarına göre anlarsınız hangisinde işlem yapacağınızı sileceğiniz disk hangisiyse ona göre devam edin. örneğin : select disk 0, select disk 1 gibi
diyelim ki bizim iş yapacağımız sürücü 0 olsun.

komutları ona göre baştan yazıyorum rahat anlamanız için.

Shift +F10 ile komut istemini açtık.

disk part yazıp enter'ladık.

list disk yazıp sürücüleri gördük. ( yukarıda örnekte belirttiğim gibi biz disk 0'dan gideceğiz. 0 yerine işlem yapacağınız diski yazın. )

select disk 0 yazıp enter'ladık.

diskimizi seçtik şimdi diskin içinden bölümü seçmemiz lazım. bunun için :

list partition yazıp enter'ladık.

çıkan sorguda disk bölümleri GB'larıyla birlikte yazıyor. Mesela silmek istediğiniz alan partition 2 olsun.

select partition 2 yazıp enter'ladık.

daha sonra ,

delete partition override yazıp enter'layın. O bölüm silinmiş olacaktır. sonrasında exit yazıp çıkın ve sistemi yeniden başlatın.

Windows ortamında sabit disk bölümünü yeniden oluşturmayı unutmayın.

Anlamadığınız yer olursa sormaktan çekinmeyin.

Çok teşekkürler hocam bu gece
Yeniden kurulum yapacakmış gibi başlayın. Windows'un sözleşme ekranında veya ilerideki ekranların birinde SHİFT + 10 komutuyla komut istemini açın

burada belirtmem gereken husus birazdan seçecek olduğunuz disk 'i doğru seçmeniz. disk boyutlarına göre anlarsınız hangisinde işlem yapacağınızı sileceğiniz disk hangisiyse ona göre devam edin. örneğin : select disk 0, select disk 1 gibi
diyelim ki bizim iş yapacağımız sürücü 0 olsun.

komutları ona göre baştan yazıyorum rahat anlamanız için.

Shift +F10 ile komut istemini açtık.

disk part yazıp enter'ladık.

list disk yazıp sürücüleri gördük. ( yukarıda örnekte belirttiğim gibi biz disk 0'dan gideceğiz. 0 yerine işlem yapacağınız diski yazın. )

select disk 0 yazıp enter'ladık.

diskimizi seçtik şimdi diskin içinden bölümü seçmemiz lazım. bunun için :

list partition yazıp enter'ladık.

çıkan sorguda disk bölümleri GB'larıyla birlikte yazıyor. Mesela silmek istediğiniz alan partition 2 olsun.

select partition 2 yazıp enter'ladık.

daha sonra ,

delete partition override yazıp enter'layın. O bölüm silinmiş olacaktır. sonrasında exit yazıp çıkın ve sistemi yeniden başlatın.

Windows ortamında sabit disk bölümünü yeniden oluşturmayı unutmayın.

Anlamadığınız yer olursa sormaktan çekinmeyin.
Çok teşekkürler hocam ISO dosyası insin hemen deneyeceğim.

Doğru hocam. Tek işletim sistemi gözüküyorsa olmaz. @ViooYa hocam yol göstermiş.

Geri
Yukarı